Białystok wystawił na sprzedaż pięć działek o łącznej powierzchni 7,70 ha w ramach podstrefy Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Rozstrzygnięcie przetargów spodziewane jest w sierpniu. – Zależy nam m.in. na firmach nowych technologii oraz proekologicznych – tłumaczy prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Zdaniem prezydenta Tadeusza Truskolaskiego podstrefa Białegostoku w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej to ogromny sukces miasta: tysiąc miejsc pracy oraz zainwestowanych ponad 450 mln zł.

W podstrefie na 34 ha działa już 12 przedsiębiorstw. Aktualnie Białystok wystawił na sprzedaż pięć działek o łącznej powierzchni 7,70 ha. Liczą od ok. 1,3 ha do ok. 2 ha. Rozstrzygnięcie przetargów spodziewane jest w sierpniu.

– Zależy nam m.in. na firmach nowych technologii oraz proekologicznych. Strefa znajduje się w granicach miasta, stąd nie chcemy wprowadzać działalności, która ma negatywny wpływ na środowisko. Zdarzało się, że z tego powodu nie akceptowaliśmy ofert zakładów produkujących na przykład masy bitumiczne – tłumaczy prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

W ofercie miasta są też trzy mniejsze działki poza strefą. Liczą łącznie 1,7 ha i przeznaczone są pod przemysł i usługi.

– Gruntów nam starczy do ok. 2025 r., chyba że pojawi się duży inwestor, który od razu kupi np. 30 ha – tłumaczy prezydent Truskolaski.

 

Najciekawsze biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe oraz biura serwisowane na sprzedaż lub do wynajęcia. Zobacz oferty na PropertyStock.pl

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU PROPERTYNEWS.PL