- Nie wykluczamy, że do akcjonariatu Unidevelopment dołączy inwestor strategiczny, branżowy lub finansowy, który wspomógłby ją kapitałem potrzebnym do uzupełnienia banku ziemi. Potencjalny partner nie objąłby jednak więcej niż 50 proc. akcji spółki - powiedział na konferencji prasowej prezes Unibepu Jan Mikołuszko.

Unibep wcześniej sygnalizował możliwość wprowadzenia Unidevelopment na giełdę, ale jesienią 2013 r. poinformował, że debiut zamierza odłożyć na około dwa lata, gdyż spółka ciągle jest zbyt mała. Mikołuszko poinformował, że w 2014 r. Unidevelopment rozpocznie realizację inwestycji mieszkaniowych przy ul. Kapelanów Armii Krajowej i Kondratowicza w Warszawie. W ramach pierwszego z projektów powstać może 230, a w ramach drugiego 128 mieszkań.

Spółka podpisała niedawno przedwstępną umowę zakupu gruntu przy ul. Bitwy Warszawskiej 1920 w stolicy, na którym będzie mogła wybudować co najmniej 336 lokali. Ma też grunty pod budownictwo mieszkaniowe w Poznaniu i Radomiu.

Unidevelopment nie zdecydował się jeszcze na rozpoczęcie inwestycji Wola House w związku z rosnącą podażą powierzchni biurowej na Woli. Spółka wynajęła firmę Knight Frank, która ma jej pomóc w sprzedaży gruntu i równolegle próbuje zmienić przeznaczenie nieruchomości na budownictwo mieszkaniowe. Inną z rozważanych opcji jest budowa na nim hotelu.

Sławomir Kiszycki, członek zarządu i dyrektor finansowy Unibepu, poinformował, że Unidevelopment przygotowuje się do emisji obligacji. - Emisja powinna mieć miejsce w lutym, a jej wartość wyniesie około 20 mln zł. Obligacje zadebiutują na Catalyst - powiedział.

Najciekawsze biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe oraz biura serwisowane na sprzedaż lub do wynajęcia. Zobacz oferty na PropertyStock.pl