PARTNERZY PORTALU


Vastint inwestuje, Budimex buduje. Wielka inwestycja biurowa i mieszkaniowa w Gdynia Waterfront na starcie

Vastint inwestuje, Budimex buduje. Wielka inwestycja biurowa i mieszkaniowa w Gdynia Waterfront na starcie
Gdynia Waterfront, inwestycja Vastint Polska w Gdyni
  • Autor: PropertyNews.pl
  • Dodano: 23 mar 2021 16:01

Budimex podpisał z Vastint Poland umowę na budowę drugiego etapu projektu Waterfront w Gdyni.

  • Autor: PropertyNews.pl
  • Dodano: 23 mar 2021 16:01

Umowa obejmuje budowę budynków biurowo-usługowych i mieszkalno-usługowych z garażem podziemnym u zbiegu ulic Waszyngtona i Hryniewickiego w Gdyni - Waterfront Phase 2.

Termin rozpoczęcia prac ustalono na 24 marca br., a ich zakończenie na 23 maja 2023 r.

Najciekawsze biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe oraz biura serwisowane na sprzedaż lub do wynajęcia. Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Wartość umowy oszacowano na kwotę 41 341 176 euro netto.

Gdynia Waterfront to nowoczesny kompleks wielofunkcyjny, który powstaje w najatrakcyjniejszej lokalizacji Gdyni. Docelowo, projekt zajmie teren o powierzchni 3,6 ha pomiędzy ulicami: Hryniewickiego, Washingtona i Skwerem Kościuszki.


WSZYSTKIE KOMENTARZE (8)

  • Ela 2021-03-23 23:40:14
    Czemu nie piszecie o autrach projektu? Proszę dopisać, że za ten świetny projekt jest odpowiedzialna pracownia JEMS Architekci.
    • Karol 2021-03-24 08:18:07
      Czyżby pani Ela pracowała w JEMS ? :)
      • Rysiek 2021-03-24 16:46:33
        A pracownicy budowlani będą pic najlepszy napój świata Coca-Cule
      • Ania 2021-03-24 20:43:21
        Czyli tylko architekci JEMS są w stanie docenić architekturę i uznawać ją za ciekawą? Przykra perspektywa, moim zdaniem jest takich osób znacznie więcej
    • Ania 2021-03-24 20:41:18
      W 100% się zgadzam z panią Elą. Tu nie chodzi o to czy projekt się podoba ale w Polsce nie ma szacunku dla architektów i ich pracy. Zdecydowanie powinna być ta informacja w tekście
  • Alex 2021-03-24 08:05:09
    Świetny? Zero zieleni. Zero atrakcji przyciągających ludzi w to miejsce po 17. Betonoza w najlepszej lokalizacji w mieście. Ostatnia szansa, żeby chociaż architorturą wygrać walkę z zamkniętymi mózgami. Ale ewidentnie anarchitekci z Jems niczym nie są w stanie choćby zbliżyć się do standardów europejskich z przed 20 lat. Phi.
    • Ania 2021-03-24 20:47:20
      A czym są "standardy europejskie sprzed 20 lat"? Czyżby architektura Europy była tak jednorodna? Ale jak już mówimy o standardach europejskich to na pewno należy do nich podawanie architekta/biura architektonicznego czego Property News usilnie stara się nie robić
  • Piotr 2021-03-24 11:06:54
    Będę szczery... nie spodziewałem się tak "niejednorodnego" widoku od strony Skweru Kościuszki. Nie spodziewałem się, że zostanie zaakceptowane coś, co na wizualizacjach wygląda tak "byle jak" i "nieskładnie", żeby nie powiedzieć, że szkaradnie. Mam głęboką nadzieję, że ostateczne wykonanie wyjdzie chociaż trochę lepiej niż na wizualizacji. Bardzo mi przykro, że na wizualizacjach nie uwzględniono praktycznie zieleni. Niektóre elementy swoją estetyką przypominają pawilony między blokami z lat 70-tych. Inne kojarzą mi się z kampusem Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Nie wiem jaki styl architektoniczny chciał tu zaprezentować JEMS ale do tej okolicy moim zdaniem nie pasuje - obym się mylił.