W I kwartale 2022 roku Cavatina zaprezentuje swój raport ESG


Jesteśmy w pełni świadomi ogromnej roli całego sektora w przeciwdziałaniu zmianom klimatu. Nasze dążenia są ukierunkowane na obniżenie emisyjności środowiska zbudowanego przez inwestowanie w efektywne energetycznie i proekologiczne projekty biurowe - podkreśla Rafał Malarz, prezes zarządu Cavatina Holding, jednego z największych w Polsce deweloperów powierzchni biurowych.
- Najbliższa dekada może okazać się przełomowa dla dekarbonizacji.
- Cavatina Holding w pierwszym kwartale 2022 r. zaprezentuje pierwszy raport ESG grupy.
- Z początkiem 2024 r. spółka zdefiniuje założenia i określi potrzeby grupy w zakresie stopniowej dekarbonizacji, aby móc przyczynić się do realizacji neutralności klimatycznej do 2050 r.
Najbliższa dekada może okazać się przełomowa dla dekarbonizacji, której celem jest, jak twierdzą eksperci, zahamowanie globalnego ocieplenia i kryzysu klimatycznego.
- Za tym idą konkretne działania naszej spółki. W pierwszym kwartale 2022 r. zaprezentujemy pierwszy raport ESG grupy, podsumowujący dotychczasowe działania i osiągnięcia w kluczowych dla ESG obszarach tj. środowisko, odpowiedzialność społeczna i ład korporacyjny, które staną się integralną częścią naszej działalności. Z początkiem 2024 r. zdefiniujemy założenia i określimy potrzeby grupy w zakresie stopniowej dekarbonizacji, aby móc realnie przyczynić się do realizacji ambitnego celu, jakim jest osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2050 r. - zapowiada Rafał Malarz.

Prezes zarządu Cavatina Holding podkreśla, że tworząc projekty, spółka koncentruje się raczej na tworzeniu miejsc niż budynków - miejsc odpowiadających na potrzeby lokalnych społeczności i nowoczesnego biznesu pod względem dbałości o środowisko i dobrostanu ich użytkowników.
- O naszym odpowiedzialnym podejściu do wyzwań środowiskowych, jakie stoją przed całym sektorem i gospodarką, świadczy fakt, że wszystkie nasze budynki, od początku istnienia grupy Cavatina, wyróżnia ekologiczna certyfikacja BREEAM na poziomie początkowo Very Good, a obecnie Excellent. Potwierdza to uzyskanie przez nie wysokich ocen we wszystkich kategoriach tj. lokalizacja i dostępność komunikacyjna, zastosowanie rozwiązań zmniejszających zużycie wody i energii czy wykorzystanie prośrodowiskowych i ekologicznych materiałów - dodaje.
W odpowiedzi na wyzwania pandemiczne i w trosce o bezpieczeństwo najemców firma podjęła również decyzję o certyfikacji całego portfela inwestycji w standardzie WELL Health & Safety Rating™, który jest rygorystycznym systemem oceny bezpieczeństwa budynków opracowanym przez International WELL Building Institute™ (IWBI).
Ponadto, biurowce są wyposażone w aplikację budynkową Integral, dzięki której w sposób prosty i bezpieczny można zarządzać powierzchnią biurową i przestrzenią w budynku (dostępami i rezerwacją sal).
- Należy podkreślić, że tworzenie możliwości i przestrzeni do rozwoju dla społeczności lokalnych zawsze towarzyszyło naszym działaniom, o czym świadczy nowatorski projekt rewitalizacji Centrum Bielska-Białej wraz z projektem znajdującej się tam Sali koncertowej i studia nagrań – Cavatina Hall, które nota bene już się zmaterializowały - mówi.
Do realizowanych przez spółkę aktywności należy też Cavatina Studio Nagrań, które funkcjonując pod kuratelą firmy, wspiera niezależnych twórców; Holistic Think Tank – zespół ekspertów poszukujących odpowiedzi na pytanie, czym jest nowoczesna edukacja i propagujących nowe idee oraz systemy organizacji edukacji, czy też projekt o charakterze kulturotwórczym jakim jest Cavatina Film Production zajmujący się produkcją i promocją niezależnego kina.
- Warto wspomnieć tym, że byliśmy także jednym z prekursorów inwestycji typu mixed-use, które stanowią znaczny udział w naszych projektach. Charakteryzuje je przemyślany dobór kluczowych funkcji, co z kolei pozwala wspierać kreowanie zwartej i samowystarczalnej tkanki miejskiej w myśl idei miasta 15-minutowego. Ponadto nasze projekty wyróżnia nie tylko oryginalna architektura i nowoczesne wykończenie, ale także dbałość o przywracanie i pielęgnowanie zieleni w miastach oraz o dostosowane do lokalizacji wspólne przestrzenie do wypoczynku i spotkań - podsumowuje Rafał Malarz.
© Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)
Nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy.