Narodowy Fundusz Zdrowia, swoją siedzibę będzie mógł budować na działce o powierzchni ponad 5,5 tysiąca metrów kwadratowych przy ulicy Langiewicza, należącej do samorządu województwa świętokrzyskiego.

Z kolei na terenach przekazanych przez miasto Kielce Urzędowi Marszałkowskiemu, ten chce wybudować nową siedzibę Świętokrzyskiego Centrum Innowacji i Transferu Technologii. Ten budynek miał pierwotnie powstać przy Urzędzie Marszałkowskim na miejscu przylegającego do niego budynku dawnej Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej. Powstała już nawet koncepcja i zabezpieczono finansowanie. Jednak kiedy pojawił się pomysł budowy tu nowej siedziby Urzędu Marszałkowskiego - zaczęto dla budynku Świętokrzyskiego Centrum Innowacji i Transferu Technologii szukać nowej lokalizacji. Szybko udało się ją znaleźć. Działka, którą Urząd Marszałkowski przejmie od Urzędu Miasta w zamian za część działki przy Langiewicza przylega do terenu na którym stoją biurowce Echo Investment i terenu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.

W miejscu gdzie miała powstać nowa siedziba Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii planowana jest budowa nowych budynków Urzędu Marszałkowskiego.

Najciekawsze biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe oraz biura serwisowane na sprzedaż lub do wynajęcia. Zobacz oferty na PropertyStock.pl