Zakres robót obejmuje budowę czterokondygnacyjnego biurowca o powierzchni całkowitej netto ponad 10,5 tys. mkw, z pełną infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenów zielonych. Bryła budynku przypominająca kształtem nieregularną literę H składać się będzie z dwóch skrzydeł połączonych ze sobą przeszklonym lobby. W obu skrzydłach powstaną nowoczesne pomieszczenia biurowe, konferencyjne i socjalne dla 800 osób, a na poziomie -1 garaż dla 90 pojazdów. Powierzchnia użytkowa budynku to 7, 5 tys. mkw.

Wartość kontraktu szacuje się na ponad 58 mln PLN. Termin realizacji przewidziany jest na 17 miesięcy. Obiekt zlokalizowany będzie na ponad 3 hektarowej działce u zbiegu ulic Sienkiewicza i Tymienieckiego w Łodzi. Historycznie teren ten należał do dawnego ogrodu pałacowego Scheiblera, a następnie do Basenu Olimpia. Do dzisiaj znajdują się tu pomniki przyrody objęte ochroną Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Nowy budynek, położony na 3-hektarowej działce, zostanie wkomponowany w otaczającą go zieleń i będzie funkcjonował w oparciu o przyjazne środowisku, nowoczesne rozwiązania technologiczne w celu zapewnienia optymalnego wykorzystania energii, m.in. system automatyki budynkowej (BMS), system aktywnych stropów oraz czujniki pogodowe do sterowania rolet zewnętrznych.

Do realizacji projektu zastosowane zostaną wysokiej klasy produkty wykończeniowe. Dominującym materiałem elewacji będzie szkło i elementy z podłużnej cegły w kolorze szarym i antracytowym. Ściany i słupy wewnątrz budynku zostaną wykonane z betonu architektonicznego o wysokich walorach dekoracyjnych, który nada pomieszczeniom niepowtarzalny, industrialny charakter.

Najciekawsze biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe oraz biura serwisowane na sprzedaż lub do wynajęcia. Zobacz oferty na PropertyStock.pl

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU PROPERTYNEWS.PL