• Symboliczne rozpoczęcie budowy nowego gmachu sądu to wydarzenie ważne nie tylko dla Wieliczki, ale też całej Małopolski.
  • Obecnie sąd w tym mieście mieści się w kilku lokalizacjach, wszystkie są wynajmowane.
  • Petenci muszą przemieszczać się między nimi, aby załatwić swoje sprawy.

Przedsięwzięcie, którego wartość określono na ponad 124 mln zł, to największa inwestycja publiczna realizowana w powiecie wielickim.

Nowy budynek sądu i prokuratury powstanie działce przy ul. Dembowskiego, obok stacji PKP "Wieliczka Park" i parkingu typu "park and ride".

W ramach inwestycji, realizowanej przez firmę RE-Bau, powstanie 5-kondygnacyjny gmach o powierzchni netto ponad 8,5 tys. mkw., w tym sąd - prawie 7,2 tys. mkw. i prokuratura - 1,4 tys. mkw. Znajdzie się w nim m.in. 10 sal rozpraw. Budynek będzie podzielony na dwie niezależne części, z osobnymi wejściami. Obie części będą połączone funkcjonalnie przejściem służbowym.

Nowy budynek sądu pomieści wszystkie oddziały i wydziały będące w strukturze SR w Wieliczce oraz tamtejszej prokuratury.

Obszar właściwości wielickiego sądu obejmuje gminy: Biskupice, Kłaj, Mogilany, Niepołomice, Skawina, Świątniki Górne i Wieliczka, zamieszkałe przez 200 tys. mieszkańców. W samym powiecie wielickim mieszka 105 tys. osób, z czego w gminie Wieliczka 50 tys. osób.

Najciekawsze biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe oraz biura serwisowane na sprzedaż lub do wynajęcia. Zobacz oferty na PropertyStock.pl