Warsaw Unit - nowa wieża biurowa Ghelamco

Warsaw Unit - tak będzie się nazywała najnowsza wieża biurowa przy rondzie Daszyńskiego 1 w Warszawie. Ghelamco Poland pożegnał się z roboczą nazwą Spinnaker i zaprezentował nowy projekt inwestycji.
Najnowszy projekt Ghelamco Poland będzie liczyć 180 metrów wysokości, a wraz z urządzeniami technicznymi na dachu sięgnie 202 metrów. Zapewni najemcom około 57 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej na 45 piętrach. Wieżowiec jest już w budowie. Budżet inwestycji wynosi blisko 200 mln euro.
Nazwa budynku, Warsaw Unit, odwołuje się do unikalnej architektury wieżowca, jej modernistycznych korzeni (a dokładniej do Unité d'Habitation – kultowej Jednostki Marsylskiej zaprojektowanej przez Le Corbusiera) oraz indywidualizmu projektu, w którym najważniejsza jest jednostka: człowiek.
– Warsaw Unit to nasz kolejny projekt przy rondzie Daszyńskiego. Za sprawą Warsaw Spire okolica zaczęła zmieniać swój charakter. Dziś jest największym placem budowy w Polsce. Na naszych oczach rośnie tu nowe centrum Warszawy. W najbliższej okolicy powstają biura, hotele, mieszkania, miejsca na sklepy i gastronomię oraz atrakcyjna przestrzeń publiczna. Uważam, że w 2021 roku miejsce to stanie się wizytówką nowoczesnej stolicy, a nasz budynek szybko nie znudzi – mówi Jarosław Zagórski, dyrektor handlowy i rozwoju Ghelamco Poland.
Jak zapewnia inwestor, będzie to obiekt ukierunkowany na jedną funkcję - biurową. - To projekt dla dużych najemców. W budynku zaplanowano kawiarnię, kantynę i niewielką powierzchnię ekspozycyjną na parterze, natomiast najemcy będą mogli korzystać z udogodnień dostępnych w sąsiadujących inwestycjach: naszym kompleksie Warsaw Hub oraz projekcie (Towarowa - przyp. red.) realizowanym przez Echo - wyjaśnia Jarosław Zagórski.
Być częścią miasta
Za architekturę Warsaw UNIT odpowiada Projekt Polsko-Belgijska Pracownia Architektury, która jest również współautorem wieżowca Warsaw Spire.
Prace nad budynkiem najnowszym dzieckiem Ghelamco trwały kilka lat. - Warsaw Unit ma być homogeniczną maszyną biurową, a jednocześnie czerpać energię z tętniącego życiem centrum biznesowego miasta. Transparentność ścian dolnej kondygnacji ma na celu uzyskanie wrażenia przenikania się ruchu ulicznego z życiem toczącym się wewnątrz budynku – mówi architekt Adam Wagner, prezes Projekt Polsko-Belgijskiej Pracowni Architektury i autor projektu Warsaw Unit.
- 1
- 2
WSZYSTKIE KOMENTARZE (2)
Odpowiedz-
3
0
Odpowiedz-
2
0