Sesję dotyczącą obecnej sytuacji i prognoz dla warszawskiego rynku biurowego rozpoczął Tomasz Buras, dyrektor Działu Wynajmu Powierzchni Biurowych, Savills Polska.  Jego zdaniem pozycja Warszawy jest bardzo niska, jeśli chodzi o zasoby powierzchni biurowej w porównaniu do innych stolic europejskich. Miasta o porównywalnym potencjale ludności, takie jak Wiedeń, Frankfurt czy Amsterdam mają w tym momencie od 6 do 12 mln mkw. powierzchni biurowej. Warszawa tylko 4 mln. - powiedział Buras.

Deweloperzy jednak bardzo szybko starają się te zaległości nadrobić. Do tej pory powstawał 1 mln mkw. powierzchni co 5 lat. Przy obcnym tempie podaży kolejny milion mkw. nowej powierzchni dla biznesu powstanie najpóźniej za 3 lata - ocenił dyrektor w Savills. Dodał, że w tym momencie aktywność najemców na warszawskim rynku powoduje, że stolica zajmuje zaraz za Londynem i Paryżem 3. miejsce w Europie, jeśli chodzi o podpisywane umowy najmu. 

Najciekawsze biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe oraz biura serwisowane na sprzedaż lub do wynajęcia. Zobacz oferty na PropertyStock.pl

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU (92%) JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU PROPERTYNEWS.PL