Chodzi o działki znajdujące się na ul. Marymonckiej 8 (1682 mkw.), Sprzecznej 2/4 (2662 mkw.), Emilii Plater 29 i 31 (6463 mkw. i 5026 mkw.), Miodowej 8 (1451 mkw.) oraz Wybrzeżu Kościuszkowskim (o powierzchni 1279 mkw. i 614 mkw.).

- Wizyta w Cannes to nie tylko okazja do pokazania oferty nieruchomości na sprzedaż. To przede wszystkim narzędzie budowania i upowszechniania wizerunku Warszawy jako miasta nowoczesnego, otwartego, w którym warto żyć i pracować - podkreśliła w poniedziałek na spotkaniu z dziennikarzami prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Dodała, że na warszawskim stoisku będzie można zobaczyć, jak znaczące zmiany dokonały się w stolicy w ciągu ostatnich 25 lat.

Jak mówiła, stolicy zależy na nowych inwestorach, a także utrzymaniu tych dotychczasowych, którzy inwestują u nas w mieszkania oraz biura. Przypomniała, że według rankingu firmy doradczej Cushman & Wakefield Warszawa zajmuje piąte miejsce w Europie pod względem inwestycji zagranicznych. Jej zdaniem stolica jest stabilna pod względem ekonomicznym oraz politycznym.

Co roku planowany budżet ze sprzedaży warszawskich nieruchomości wynosi kilkaset milionów złotych. Tegoroczny - jak poinformowała prezydent Warszawy - opiewa na kwotę 300 mln zł. - Na ogół transakcje są realizowane pod koniec roku. Natomiast w ciągu roku inwestorzy zastanawiają się nad różnymi propozycjami. Dlatego przedstawiamy je najpierw w marcu w Cannes, a potem jesienią na targach w Monachium - zaznaczyła.

Wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski zwrócił uwagę, że Warszawa ma dużą liczbę nieruchomości w centrum miasta, dobrze skomunikowaną, z dużymi możliwościami rozwoju. - To umożliwia inwestorom prowadzenie projektów o dużym potencjale wizerunkowym. Potencjał niesie też druga linia metra - podkreślił.

- Do Cannes jeździmy po to, by budować wizerunek inwestycyjny stolicy. Staramy się pokazać możliwości inwestycyjne całego warszawskiego rynku. Stąd prywatni inwestorzy jadą z przedsięwzięciami, które są w trakcie realizacji - dodał Olszewski. W tegorocznych targach mają wziąć udział firmy deweloperskie: BBI Development NFI, Black Lion SA, HB Reavis, Ghelamco, Kulczyk Silverstein, Marvipol oraz Echo Investment.

Gronkiewicz-Waltz zapowiedziała ponadto nowy program rewitalizacji dla Pragi Północ, Południe oraz Targówka. Jak mówiła, ma on m.in. podnieść atrakcyjność gospodarczą miasta.

- Będziemy bardziej koordynowali politykę miejską dla tych trzech dzielnic w zakresie kultury, polityki społecznej, edukacji oraz inwestycji - powiedział Olszewski. Ocenił, że we wrześniu program uda się przedstawić radzie miasta do akceptacji. Wcześniej, bo w czerwcu, mają rozpocząć się konsultacje społeczne w tej sprawie.

Najciekawsze biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe oraz biura serwisowane na sprzedaż lub do wynajęcia. Zobacz oferty na PropertyStock.pl