• Futureal Investments Partners rozpocznie renowację jednej z niedawno nabytych inwestycji nieruchomościowych w Polsce. 
  • Biurowiec Wratislavia Tower we Wrocławiu zostanie odnowiony i dostosowany do wymagań certyfikatu BREEAM Excellent In-Use. 
  • Ponad połowę kompleksu wynajmie Miasto Wrocław.

Futureal Investments Partners to niedawno utworzona spółka Grupy Futureal zajmująca się inwestycjami w nieruchomości i zarządzaniem aktywami. Spółka rozpocznie remont biurowca Wratislavia Tower w centrum Wrocławia w sierpniu 2022 r., a prace zakończą  się w II kwartale 2023 r. Remont obejmie modernizację elewacji i instalacji technicznych, w tym systemu ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (HVAC). Głównym celem inwestora jest zmniejszenie zużycia energii elektrycznej i wody w celu stworzenia bardziej zrównoważonego energetycznie budynku, który uzyska certyfikat BREEAM Excellent In-Use. Powierzchnie rozrywkowe w budynku zostaną całkowicie odnowione – zaplanowano modernizację kina, a na parkingu podziemnym powstanie kilkanaście  stacji ładowania samochodów elektrycznych.

Na mocy podpisanej w czerwcu umowy Miasto Wrocław wynajęło 54% budynku na 10 lat. Podpisanie umowy ogłoszono podczas Gali Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty. Wydarzenie uważane jest za jeden z najlepszych festiwali filmowych w tej części Europy i odbywa się we Wratislavia Tower od 17 lat. Właśnie uzgodniono, że wydarzenie pozostanie w tym samym miejscu na kolejne 10 lat.

Wratislavia Tower ma wyjątkową lokalizację, znajduje się w samym centrum Wrocławia i jest dobrze znany lokalnej społeczności, przede wszystkim jako gospodarz festiwalu Nowe Horyzonty. Remont kompleksu jest częścią naszej strategii przekształcania starszych, ale dobrze zlokalizowanych budynków w zrównoważone projekty, zgodnie z zasadami ESG. Futureal Investment Partners wierzy, że taka strategia zaowocuje mniejszym śladem węglowym w porównaniu z budową nowych budynków – powiedział Karol Pilniewicz, dyrektor zarządzający  Futureal Investment Partners.

Futureal Investment Partners ogłosiło niedawno, że podjęło pierwsze kroki, aby stać się główną międzynarodową firmą inwestycyjną i zarządzającą aktywami. Firma zainwestowała w trzy wartościowe projekty w Polsce w celu repozycjonowania. Oprócz 11-piętrowego Wratislavia Tower o powierzchni 12 tys. mkw., położonego zaledwie 300 metrów od wrocławskiego rynku, firma nabyła również centrum handlowe Galeria Bemowo w Warszawie o powierzchni ponad 30 tys. mkw. oraz centrum handlowe Manhattan. w Gdańsku o powierzchni ponad 25 tys. mkw. Oba kompleksy handlowe mają doskonałą lokalizację, przestronny parking i 120 lokali handlowych, które przyciągnęły znaczących najemców, takich jak Carrefour, Rossmann czy ostatnio Dealz.

Najciekawsze biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe oraz biura serwisowane na sprzedaż lub do wynajęcia. Zobacz oferty na PropertyStock.pl