- Wrocław jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się rynków biurowych w Polsce, zarówno pod kątem podaży, jak i popytu. Stolica Dolnego Śląska z zasobami powierzchni biurowej na poziomie 595 000 mkw. jest trzecim co do wielkości rynkiem w kraju, za Warszawą i Krakowem. Aktywność deweloperów jest bardzo wysoka - w budowie znajduje się ponad 160 000 mkw. To najwięcej spośród głównych miast z wyłączeniem Warszawy. Jeśli plany deweloperów zostaną zrealizowane w terminie wrocławski rynek biurowy może urosnąć w tym roku do poziomu ok. 690 000 mkw - skomentowała Katarzyna Krokosińska, starszy konsultant w Dziale Wynajmu Powierzchni Biurowych i Reprezentacji Najemcy, JLL, odpowiedzialna za rynek wrocławski.

W 2014 r. rynek urósł o 58 700 mkw., a do użytku oddano 10 nowych biurowców, takich jak m.in. Green Day (15 500 mkw.) i Wrocławski Park Biznesu II B4 (10 800 mkw.) oraz Silver Tower Center (7 200 mkw.).

Najciekawsze biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe oraz biura serwisowane na sprzedaż lub do wynajęcia. Zobacz oferty na PropertyStock.pl

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU (56%) JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU PROPERTYNEWS.PL