WTT ma moc


W Warsaw Trade Tower zainstalowane zostały 3 defibrylatory AED. Urządzenia umożliwią pomoc osobom z nagłym zatrzymaniem krążenia jeszcze przed przyjazdem karetki.
Inicjatywa ta jest częścią kampanii społecznej „Masz moc” prowadzonej przez wieloletniego najemcę biurowca – Grupę AXA w Polsce.
Wieloletni najemca Warsaw Trade Tower, Grupa AXA w Polsce, zainstalował w biurowcu 3 defibrylatory AED. Urządzenia zamontowane są na parterze oraz na 3. i 22. piętrze, a w celu pokazania osobom pracującym w WTT jak korzystać z aparatów, zorganizowane zostało szkolenie z ich obsługi. To kolejna inicjatywa AXA w ramach kampanii społecznej „Masz moc”, którą firma prowadzi od trzech lat przy wsparciu merytorycznym Centrum Szkoleniowego AdrenaLTika. Chodzi w niej przede wszystkim o to, aby przezwyciężać obawy Polaków i dodawać odwagi do działania, kiedy zdarzy im się być świadkiem wypadku.
Jak komentuje Izabela Kapil – Vice President Portfolio Management – Europe w Heitman: - Jako asset manager WTT w naszych działaniach kierujemy się zasadami employee well-beingu, czyli troską o komfort naszych najemców. Jesteśmy dumni z tego, że udało nam się zgromadzić zaangażowanych najemców, z którymi możemy wspólnie prowadzić działania zgodne z tą koncepcją i dbać o bezpieczeństwo naszej społeczności. Dzięki defibrylatorom AED oraz szkoleniu osoby pracujące w budynku mogą czuć się bezpieczniej. Dlatego dziękuję firmie AXA za montaż urządzeń oraz zadbanie o sąsiadów.
Jak działa urządzenie? Defibrylatora AED używa się w przypadku nagłego zatrzymania krążenia, które możemy rozpoznać po braku reakcji oraz oddechu u poszkodowanego. W takim wypadku należy działać tak szybko, jak to możliwe - rozpocząć resuscytację krążeniowo-oddechową, poprosić innych świadków zdarzenia o kontakt z pogotowiem oraz przyniesienie defibrylatora AED. Urządzenia są bezpieczne, łatwe w użyciu i w pełni zautomatyzowane, a co najważniejsze może ich użyć osoba bez przeszkolenia medycznego. Działanie defibrylatora AED opiera się na kilku krokach, które aparat sygnalizuje i tłumaczy w jaki sposób je wykonać. Po włączeniu oraz odpowiednim przyklejeniu elektrod na odsłoniętej klatce piersiowej system komputerowy bada pracę serca poszkodowanego i informuje nas o ewentualnej konieczności wytworzenia impulsu w celu przywrócenia jej prawidłowego rytmu. Jeśli urządzenie nie wykryje arytmii, nie zadziała. Defibrylator AED jest bezpieczny zarówno dla ratującego, jak i poszkodowanego.
- 1
- 2
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)
Nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy.