• Neinver i Nuveen Real Estate zabezpieczają finansowanie dłużne w wysokości 170 mln euro dla polskiego portfela nieruchomości. 
  • Neinver to czołowy operator centrów outlet w Hiszpanii i Polsce, posiada dwie marki własne: The Style Outlets i Factory.
  • Nuveen Real Estate to jeden z największych zarządców inwestycji na świecie, z zarządzanymi przez siebie aktywami o łącznej wartości 155 mld USD.

Finansowanie dla wszystkich polskich obiektów należących do Neptune – pięciu centrów outletowych Factory i parku handlowego Futura – zostało zabezpieczone wspólnie przez Aareal Bank (agent ds. kredytu) i ING Bank Śląski (agent ds. zabezpieczeń) na okres pięciu lat. Transakcja jest oparta na formie zielonego kredytu, który jest powiązany z wymogami dotyczącymi zrównoważonego rozwoju.

Jesteśmy niezmiernie zadowoleni z tej transakcji, ponieważ zapewni nam większą elastyczność finansową w inwestowaniu w rozwój naszych polskich aktywów. Podpisana transakcja podkreśla również nasze zaangażowanie w zrównoważony rozwój, mający odzwierciedlenie w każdym aspekcie naszej działalności – powiedział Daniel Losantos, prezes Neinver.

Charlotte Ashworth, Neptune Fund Manager w Nuveen Real Estate, dodała: „Jesteśmy niezwykle zadowoleni z pozyskania tego instrumentu finansowego, który pomoże nam wspierać strategiczne priorytety portfela Neptune, kontynuując inwestowanie w ulepszenia dotyczące zrównoważonego rozwoju w każdym z naszym obiektów. Podkreśla to również siłę naszej oferty w środowisku, w którym tradycyjni pożyczkodawcy robią krok wstecz i są mocno wybiórczy w swoich gwarancjach”.

Neinver ogłosił silny wzrost sprzedaży w 2022 roku, przy całkowitej wartości sprzedaży w salonach marek sięgającej 1,35 miliarda euro w całym europejskim portfolio, co stanowi wzrost o 22 proc. w porównaniu do 2021 roku (like for like) i blisko 6 proc. w porównaniu do 2019 roku. 

Nuveen dąży do integracji czynników ESG 

Nuveen dąży do integracji czynników ESG w całym procesie zarządzania inwestycjami w nieruchomości, aby wspierać zachowanie i tworzenie wartości dla swoich klientów. Podobnie Neinver, który w zdecydowany sposób angażuje się w zrównoważony rozwój i traktuje ESG jako priorytet w całej swojej strategii biznesowej. Hiszpańska firma znajduje się wśród 20 proc. najlepszych firm pod względem wyników ESG, podczas gdy Neptune JV w 2022 roku uzyskała trzeci rok z rzędu 5-gwiazdkową ocenę GRESB.

Atrakcyjne lokale w galeriach handlowych i centrach miast - zobacz oferty na PropertyStock.pl