PARTNERZY PORTALU

4F buduje nowoczesne boiska sportowe

4F buduje nowoczesne boiska sportowe
Fundacji 4F Pomaga rusza z kolejną edycją programu „W zasięgu sportu”. Fot. mat. pras.
  • Autor: PropertyNews.pl
  • Dodano: 28 cze 2022 17:38

„W zasięgu sportu” to program Fundacji 4F Pomaga, którego celem jest tworzenie nowoczesnych boisk sportowych. Druga edycja projektu została ogłoszona podczas Dnia Sportu w Sierczy – w szkole podstawowej, która zwyciężyła w pierwszej edycji programu. W wydarzeniu udział wzięli reprezentanci Kadry Narodowej w skokach narciarskich – Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Andrzej Stękała i Paweł Wąsek.

  • Autor: PropertyNews.pl
  • Dodano: 28 cze 2022 17:38
  • Dzięki udziałowi w programie „W zasięgu sportu” Fundacji 4F Pomaga, uczniowie szkoły w Sierczy mogą uprawiać różne dyscypliny sportu na świeżym powietrzu.
  • Boisko jest dostosowane do osób poruszających się na wózkach oraz posiada nowoczesną nawierzchnię polipropylenową, która amortyzuje i może zostać poddana recyklingowi.

- Nowe boisko dało nam nowe możliwości wszechstronnego rozwoju uczniów. Mamy możliwość trenowania wielu dyscyplin. Wcześniej – na starym boisku – nie było to możliwe. Za największy sukces uważam to, że uczniowie cały czas korzystają z tego boiska. Są na nim na każdej lekcji, przerwie. Praktycznie nie chcą z niego schodzić. Myślę, że to jest największa wartość dodana, która przekłada się także na sukcesy w zawodach sportowych, m.in. piłce nożnej - mówi Mateusz Węgrzynek, nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Sierczy.

Atrakcyjne lokale w galeriach handlowych i centrach miast - zobacz oferty na PropertyStock.pl

Na boisku ufundowanym przez Fundację 4F Pomaga odbył się Dzień Sportu, w którym udział wzięli reprezentanci Kadry Narodowej w skokach narciarskich: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Paweł Wąsek i Andrzej Stękała. Sportowcy dopingowali dzieci podczas rywalizacji i sędziowali zawody, m.in. skok w dal z miejsca, skok przez skrzynię, bieg po kopercie i rzuty do kosza.
 
- Uważam, że sport ma bardzo duży wpływ na prawidłowy rozwój dziecka. Sport to przede wszystkim piękna przygoda, którą każdy może przeżyć. Uważam, że powinien być wdrażany w jak najmłodszym wieku i kontynuowany jak najdłużej - mówił Kamil Stoch, Reprezentant Polski w skokach narciarskich i członek Rady Sportowców Fundacji 4F Pomaga.

- Jednym z głównych założeń działalności Fundacji 4F Pomaga jest promowanie aktywności sportowej wśród najmłodszych. Program „W zasięgu sportu”, wspiera dzieci i ich opiekunów na drodze do sukcesów sportowych. Rozwój umiejętności nie jest możliwy bez dostępu do odpowiedniej infrastruktury, którą chcemy zapewniać poprzez dofinansowywanie budowy nowoczesnych, wielofunkcyjnych boisk szkolnych - podsumowuje Justyna Tomczyk, członek Zarządu OTCF S.A. i Fundacji 4F Pomaga.

Termin nadsyłania zgłoszeń do II edycji programu Fundacji 4F Pomaga „W zasięgu sportu” został wydłużony do 06.07 do godz. 12:00! Zmianie uległy także dalsze etapy programu. Dokładne terminy dostępne na stronie internetowej Fundacji.


WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)


Nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.239.4.127
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!