Amazon Go doda nowe metody płatności do swojej koncepcji sklepu. Korzystając z Amazon Cash, użytkownicy mogą dodawać gotówkę do konta cyfrowego, przynosząc ją do lokalnego sklepu, takiego jak 7-Eleven lub CVS. Amazon eksperymentuje również z programem SNAP. Ten wspierany przez rząd program wsparcia oferuje korzyści osobom o niskich dochodach dzięki karcie elektronicznej. Karta może być używana, podobnie jak karta bankowa, do zakupu niektórych artykułów spożywczych w wybranych sklepach.

Akceptacja gotówki może zakończyć krytykę modelu sprzedaży Amazona jako dyskryminującego i nie obsługującego dużej części amerykańskich gospodarstw domowych. Jednocześnie może znacznie poszerzyć klientelę Amazon Go. Coraz więcej miast i stanów wychodzi z ustawami wymagającymi akceptacji gotówki w celu zaspokojenia potrzeb ludzi, którzy nie mają konta bankowego. Byłoby to około 6,5 proc. (około 8,4 miliona) amerykańskich gospodarstw domowych. Filadelfia była pierwszym dużym amerykańskim miastem, który w zeszłym miesiącu zakazał sklepów bezgotówkowych. Stan New Jersey zrobił to kilka tygodni później, a miasta takie jak Nowy Jork, San Francisco i Chicago rozważają podobne przepisy. Sklepy w Massachussets są zobowiązane do przyjmowania gotówki od dziesięcioleci.

Obecnie działa 10 sklepów Amazon Go (pierwszy ruszył w 2018 roku), a ich całkowity przychód szacuje się na około 15 mln dolarów rocznie. Dopiero za dwa lat sklepy osiągną próg rentowności.

Atrakcyjne lokale w galeriach handlowych i centrach miast - zobacz oferty na PropertyStock.pl