PARTNERZY PORTALU


Artur Kazienko, Kazar: Galerie handlowe stały się chłopcem do bicia

Artur Kazienko, Kazar: Galerie handlowe stały się chłopcem do bicia
Art. 15ze jest tylko opcją, nierekomendowaną przez Związek Polskich Pracodawców Handlu i Usług - mówi Artur Kazienko, prezes zarządu Kazar i wiceprezes Związku Polskich Pracodawców Handlu i Usług. Fot. Mat. prasowe.
  • Autor: Property News/Grażyna Kuryłło
  • Dodano: 18 gru 2020 15:57

Mam wrażenie, że galerie handlowe stały się chłopcem do bicia. Różne branże, w tym m.in. hotelarze i właściciele stoków, broniąc swoich racji, wciąż powoływali się na argument: nas zamykacie, a w galeriach tłumy. W efekcie władze uznały centra handlowe za niewygodny podmiot - uważa Artur Kazienko, prezes zarządu Kazar i wiceprezes Związku Polskich Pracodawców Handlu i Usług.

  • Autor: Property News/Grażyna Kuryłło
  • Dodano: 18 gru 2020 15:57

Czy Związek Polskich Pracodawców Handlu i Usług dostał jakieś sygnały zapowiadające trzeci lockdown galerii handlowych? 

Artur Kazienko, prezes zarządu Kazar i wiceprezes Związku Polskich Pracodawców Handlu i Usług: Absolutnie nie. Decyzja jest niezrozumiała, szczególnie że zaprzecza kryteriom wprowadzania żółtych i czerwonych stref oraz kwarantanny narodowej, o których premier mówił dwa tygodnie temu. Dla nas jest to całkowite zaskoczenie. Mam wrażenie, że galerie handlowe stały się chłopcem do bicia. Różne branże, w tym m.in. hotelarze, czy właściciele stoków, broniąc swoich racji, wciąż powoływali się na argument: nas zamykacie, a w galeriach tłumy. W efekcie władze uznały centra handlowe za niewygodny podmiot. 

Atrakcyjne lokale w galeriach handlowych i centrach miast - zobacz oferty na PropertyStock.pl

Strefa premium - propertynews.pl

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU (81%) JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU PROPERTYNEWS.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie

WSZYSTKIE KOMENTARZE (6)

  • malkontent 55 2020-12-18 16:25:38
    1. Galerie handlowe były zawsze na celowniku PIS - dlaczego ? - proponuje spytać Freuda! 2. Obecne decyzje rządu można próbować wyjaśnić na dwa sposoby: -albo nie wiedzą co robią i robią cokolwiek , aby coś zrobić- goryle we mgle!!! -albo mają jakiś machiaweliczny plan - jego sens poznamy po fakcie. Oby mało bolało!!!
  • Ffilip 2020-12-19 01:39:44
    Panu Prezesowi i innym mądrym z LPP czy CCC komunikuje że na zachodzje sklepy są na ulicach!!!!
  • OLek 2020-12-20 14:56:32
    Mówią, że Centra Handlowe straciły? Ja też straciłem jak nie pracowałem, jak był kryzys w budownictwie. Jestem inżynierem budownictwa. CH to mała wartość dodana, zwykły handel, produkcja jest kluczowa, a sprzedawać można wszędzie np. na targu, stadionie czy ulicy i nie jest to skomplikowane, jak ktoś chce, to niech handluje w Galeriach ale na swoją odpowiedzialność i nie oskarża czy wyciąga ręki do Pąństwa.
  • Qwertyk 2020-12-21 09:48:19
    Zamknij Pan w Złotych Tarasach, Arkadii i otwórz Kazar na w zamian otwórz na Mokotowskiej albo Chmielnej. Od marca sklepy na ulicach handlowych do 2000m2 mogą być otwarte bez obostrzeń. Minęło 10 miesięcy i jeszcze Pan nie zrozumiał, żeby otworzyć w Krakowie i Warszawie sklep na głównej ulicy handlowej?
  • Ben 2020-12-21 18:58:48
    Chętnie zobaczę polskie brandy Kazar, Ochnik, Gino Rossi, Wittchen, Rage Age, Guns & Tuxedos, Giacomo Conti, Vistula itp. na Nowym Świecie, Chmielnej. Reszta Polskich marek odzieżowych chętnie dołączy ale ktoś musi zacząć...
  • OLek 2020-12-21 22:24:54
    Nie pracowałem kiedyś przez 9 miesięcy jak był kryzys w mojej branży czyli w budownictwie. Nie dostałem od nikogo nic i nie prosiłem i nie oczekiwałem, żyłem z oszczędności. Niech Pan Kazar przeliczy majątek prywatny, coś sprzeda, może zamieni mieszkanie i przeniesie się do kawalerki 26m2, pomieszka trochę tak jak wielu z nas.