Jak mówi Jean-Denis Deweine, dyrektor działu zaopatrzenia i zamówień międzynarodowych w Auchan, sieć chce być obecna na wszystkich kontynentach. Według przedstawiciela firmy w ciągu najbliższych siedmiu lat formaty, w których sprzedaż powinna wzrastać najszybciej, to sklepy osiedlowe sklepy, małe supermarkety i hipermarkety.

Francuski operator otworzył właśnie swój 600. hipermarket. W ubiegłym roku, sprzedaż Auchan wyniosła 42,5 mld euro.

W Polsce działa obecnie 26 hipermarketów pod szyldem Auchan, a także ok. 30 supermarketów Simply Market. Firmy Auchan i Immochan zarządzają także 20 galeriami o powierzchni 143,2 tys. mkw.

Przypomnijmy, że w połowie mijającego roku Grupa Auchan poinformowała o planach inwestycyjnych dla polskiego rynku. Francuski operator planuje rozbudowę kilku hipermarketów, ma też w zasobach 250 ha ziemi inwestycyjnej, co pozwala na budowę 10 kolejnych parków handlowych. - W 2011 r. możemy wydać na inwestycje na polskim rynku 120 mln euro - mówił Francois Colombie, przewodniczący rady nadzorczej Auchan w Polsce, Rosji i na Ukrainie.

Spółka deweloperska Immochan ma do dyspozycji 40 mln euro, sama sieć Auchan - 60 mln euro, zaś na rozwój dywizji supermarketów Simply Market przeznaczono 20 mln euro.

Przez najbliższe 5 lat Immochan planuje budowę jednej do dwóch galerii położonych w sąsiedztwie hipermarketów Auchan. Grupa dysponuje 250 ha gruntów inwestycyjnych, które pozwolą na budowę ok. 10 parków handlowych o powierzchni 20-25 ha.

Projekty, które są w fazie przygotowania, to galeria handlowa w Krakowie-Bronowicach, gdzie powstanie 35 tys. mkw. powierzchni handlowej ze 160 sklepami i hipermarketem Auchan o powierzchni 16 tys. mkw. Planowane otwarcie to początek 2013. Sieć uruchomi także hipermarkety w Żarach, Lublinie i podwarszawskich Łomiankach.

Dodatkowo hipermarkety i galerie w Piasecznie, Białymstoku i Wrocławiu zostaną rozbudowane. W Piasecznie powierzchnia zwiększy się o 45 tys. mkw., gdzie powstanie 200 sklepów, a hipermarket Auchan zostanie powiększony o 16 tys. mkw. Otwarcie obiektu planowane jest na początku 2014 roku. W Białymstoku Galeria Hetmańska zostanie rozbudowana o 8,5 tys. mkw. powierzchni, gdzie znajdzie się 15 dodatkowych sklepów. Otwarcie powiększonego obiektu planowane jest na 2012 rok. We Wrocławiu galeria powiększy się 11 tys. mkw. i 40 nowych sklepów. Otwarcie planowane jest także na 2012 rok.

 

Atrakcyjne lokale w galeriach handlowych i centrach miast - zobacz oferty na PropertyStock.pl