PARTNERZY PORTALU

BBI startuje z nowymi projektami

BBI startuje z nowymi projektami
  • Autor: PAP
  • Dodano: 29 kwi 2013 09:10

BBI Development planuje rozpocząć budowę projektu Nowy Sezam w I kwartale 2014 r. W przyszłym roku zacznie się także budowa części handlowo-biurowej Konesera. Inwestycja Plac Unii zostanie oddana do użytku w październiku tego roku - poinformował PAP Michał Skotnicki, prezes spółki.

„W przyszłym roku chcemy ruszyć z budową kwartału centralnego Konesera, w ramach którego powstaną budynki biurowo-handlowe o powierzchni ok. 44 tys. m kw. Budowa powinna trwać 2-2,5 roku, co oznacza, że prawdopodobnie oddamy ten etap do użytkowania w 2016 r." - powiedział w rozmowie z PAP Skotnicki.

Pod koniec października 2012 r. deweloper informował o podpisaniu listu intencyjnego w sprawie wprowadzenia inwestora - Liebrecht&wooD - do tej części warszawskiej inwestycji Koneser.

„Pracujemy obecnie nad podpisaniem właściwej umowy inwestycyjnej. Rozmowy przebiegają sprawnie" - skomentował prezes.
Wstępne ustalenia miedzy spółkami wskazują, że Liebrecht&wooD dofinansuje projekt kwotą co najmniej 51 mln zł.

Atrakcyjne lokale w galeriach handlowych i centrach miast - zobacz oferty na PropertyStock.pl

W piątek BBI Development poinformował z kolei, że na generalnego wykonawcę I etapu części mieszkaniowej tej inwestycji wybrał spółkę Łucz-Bud.
„Prace przygotowawcze do budowy tego etapu rozpoczęły się już kilka miesięcy temu. Łucz-Bud przystąpi do właściwych prac na przełomie kwietnia i maja i zgodnie z planem ma je zakończyć w październiku roku przyszłego" - podał Skotnicki.

Prezes poinformował, że lofty i soft lofty, których w I etapie mieszkaniowym Konesera powstanie 86, zostały wprowadzone do sprzedaży już jakiś czas temu i mimo trudnego rynku zainteresowanie nimi jest spore.

W ramach projektu Koneser ma powstać łącznie 74 tys. m kw. powierzchni użytkowej podlegającej komercjalizacji włącznie z mieszkaniami.
Skotnicki poinformował, że w I kwartale 2014 r. spółka zamierza wystartować z projektem biurowo-komercyjnym Nowy Sezam przy zbiegu ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej w Warszawie.

„Prace nad tym projektem przebiegają sprawnie. Właściwy proces realizacji inwestycji rozpocznie się w I kwartale przyszłego roku od rozbiórki nieruchomości, która znajduje się tam obecnie. Zainteresowanie projektem jest duże. Sami zgłaszają się do nas chętni wynajęciem powierzchni biurowych, co jest raczej rzadkim zjawiskiem" - powiedział.

„Działka, na której powstanie ten obiekt nie jest obciążona. Nie będziemy mieli problemu z pozyskaniem finansowania na ten projekt" - dodał.
Skotnicki poinformował, że budowa Nowego Sezamu potrwa prawdopodobnie dwa lata. Planowo ma tam powstać ok. 13,8 tys. m kw. powierzchni użytkowej.

Deweloper w październiku tego roku chce oddać do użytkowania projekt Plac Unii. „Prace idą zgodnie z planem. Otwarcie planujemy na październik. Jeśli chodzi o stopień komercjalizacji, to wynajęliśmy już ok. 50 proc. powierzchni biurowej i blisko 80 proc. powierzchni handlowej" - skomentował Skotnicki.

Plac Unii to inwestycja biurowo-handlowa zlokalizowana przy ul. Puławskiej w Warszawie. Całkowita powierzchnia projektu to 56,2 tys. m kw, z czego 15,2 tys. m kw stanowi powierzchnia komercyjna, a 41 tys. m kw powierzchnia biurowa.

Skotnicki poinformował, że sprawnie przebiegają prace przygotowawcze do inwestycji Roma Tower, którą BBI Development realizuje wspólnie z archidiecezją warszawską. „Obecnie trwa postępowanie urbanistyczne. Myślę, że właściwe prace budowlane nad tym projektem ruszą nie wcześniej niż w 2015 r." - poinformował prezes.

Roma Tower powstanie u zbiegu ulic Emilii Plater i Nowogrodzkiej w Warszawie. Planowana powierzchnia użytkowa to ok. 55 tys. m kw. Budynek będzie miał ok. 180 m wysokości.

Prezes nie chciał zdradzić jakie środki spółka przeznaczy łącznie na realizację inwestycji zaplanowanych na ten i przyszły rok.
Poinformował, że BBI Development cały czas rozgląda się za realizacją nowych inwestycji w Warszawie. Jest zainteresowany głównie projektami komercyjnymi.


WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)


Nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.200.40.195
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!