• 16 lipca br. w Elblągu rozpocznie się kolejna wakacyjna trasa śmieciarki Mieci.
  • Przedsięwzięcie to interaktywna wystawa, realizowana przez sieć Biedronka i Rekopol.
  • Podczas wakacji Miecia zwiedzi kilkanaście nadmorskich miejscowości, edukując najmłodszych w zakresie recyklingu.

Sieci Biedronka oraz Organizacji Odzysku Opakowań Rekopol startują z trasą trzeci raz. Atrakcja skierowane jest do turystów i klientów sklepów wypoczywających nad polskim morzem. Podczas przejazdu śmieciarki Mieci w latach 2020 i 2021 roku, edukacyjną strefę zwiedziło ponad 12 tysięcy osób.

- Zdecydowaliśmy się po raz kolejny wyruszyć w edukacyjną trasę ze śmieciarką Miecią, bo wiemy jak istotne są kwestie związane z zamykaniem obiegu opakowań z tworzyw sztucznych oraz czystości mórz i plaż, na których wypoczywamy. Zamykanie obiegu poprzez ponowne wykorzystanie surowców jest jednym z priorytetów ochrony środowiskowa w sieci Biedronka. Przykładowo, prawie 110 tys. koszy zakupowych na kółkach i ponad 1250 wózków w naszych sklepach powstało z poddanych recyklingowi, wyłowionych z mórz i oceanów lin oraz sieci rybackich wykonanych z tworzyw sztucznych, co pozwoliło na zaoszczędzenie blisko 70 ton plastiku pierwotnego - Natalia Przybytkowska-Łasak, menager ds. ochrony środowiska w sieci Biedronka.

Tegoroczna trasa Mieci obejmuje 15 turystycznych, nadmorskich miejscowości. Śmieciarka Miecia pojawi się na parkingach sklepów Biedronka, a także w Helu w okolicy Fokarium w godzinach 12:00 -20:00, gdzie planowany jest dłuższy postój i śmieciarkę będzie można tam zwiedzać przez tydzień.

- Cieszymy się, że dzięki współpracy z siecią sklepów Biedronka mamy możliwość edukowania zarówno mieszkańców jak i urlopowiczów. Edukacja ekologiczna poprzez zabawę i tak niespotykane narzędzie jakim jest nasza śmieciarka  Miecia daje dużo lepsze efekty. W prosty sposób, poprzez doświadczenie, dotknięcie i zobaczenie na „własne oczy” pozwala nam uczyć o tym, ze segregacja odpadów ma sens, a recykling to nie wydumane pojęcie, które nic nie znaczy.  Do Mieci może przyjść każdy - i mały i duży znajdzie tu przydatne informacje i dowie się czegoś nowego - Anna Kamińska, koordynator strefy edukacyjnej w Rekopolu

Atrakcyjne lokale w galeriach handlowych i centrach miast - zobacz oferty na PropertyStock.pl