• Na połowę 2023 roku zaplanowano otwarcie pierwszego centrum handlowego w Myszkowie. Budowa ruszy w II kwartale tego roku.
  • Centrum sieci Atut będzie liczyć kilkadziesiąt lokali usługowych. W ramach kompleksu handlowego powstanie również Lidl i restauracja typu fast food.
  • Do dyspozycji klientów będzie też 550 miejsc parkingowych.

Atut Myszków będzie pierwszym, nowoczesnym obiektem handlowym w mieście, którego format dostosowany zostanie do szybkich i wygodnych codziennych zakupów.

Na powierzchni 11 tys. mkw. znajdzie się kilkadziesiąt lokali handlowo-usługowych znanych i popularnych marek, z wejściami bezpośrednio z parkingu.

W ramach inwestycji powstaną także Lidl, restauracja McDonald’s, stacja paliw oraz obiekt DIY o powierzchni ok. 3 tys. mkw. Na miejscu będzie dostępnych 550 miejsc parkingowych, a cały projekt obejmie teren inwestycyjny o powierzchni o 6,4 ha. 

Mieszkańcy będą mieli dostęp do marek, których w regionie nie było

– Atut Myszków to obiekt o ogromnym potencjale handlowym. Wpływa na niego przede wszystkim doskonała lokalizacja, tuż przy kluczowych dla regionu drogach. Pojawienie się na mapie Myszkowa nowego obiektu handlowego zapewni mieszkańcom miasta i okolic dostęp do sklepów różnorodnych marek, których dotychczas brakowało w regionie, a także umożliwi robienie codziennych zakupów w jednym miejscu, szybko i wygodnie - mówi Wojciech Cieślak, prezes BOIG, spółki odpowiedzialnej za realizację inwestycji.

Zaletą obiektu będzie lokalizacja w centrum miasta, w pobliżu skrzyżowania ul. Kazimierza Pułaskiego z ul. Jesionową, na terenie katowickiej specjalnej strefie ekonomicznej. Bezpośrednio przy inwestycji przebiegać będzie obwodnica zapewniająca sprawny dojazd z Częstochowy i Katowic oraz droga wojewódzka nr 793, która łączy Myszków z miejscowością Żarki i ułatwia dojazd do innych miejscowości m.in. Zawiercia czy Siewierza. Dzięki takiemu położeniu Atut Myszków znajdzie się w zasięgu 120 tys. osób – mieszkańców miasta oraz całego powiatu myszkowskiego. 

Powiat Myszków znajduje się w północno-wschodniej części województwa śląskiego. Jego atutem jest atrakcyjne położenie pod względem turystycznym – znajduje się na skraju Jury Krakowsko-Częstochowskiej, co sprawia, że jest to doskonała baza wypadowa zarówno dla turystów zmotoryzowanych, jak i rowerzystów oraz miłośników wycieczek pieszych. 

Inwestorem obiektu jest spółka Atut Myszków. Za jego komercjalizację odpowiada BOIG Property Consulting. Otwarcie planowane jest w połowie 2023 r.

Atrakcyjne lokale w galeriach handlowych i centrach miast - zobacz oferty na PropertyStock.pl