• Przełomowa transakcja na rynku centrów handlowych - Galeria Askana w Gorzowie Wielkopolskim ma nowego właściciela.
  • Nowym właścicielem centrum handlowego jest irlandzki inwestor John Patchell.
  • Askana została otwarta 29 września 2007 roku. Swoim klientom oferuje 55 tys. mkw. powierzchni najmu.

Nowym właścicielem Galerii Askana jest POLPROP 4 Sp. z o.o, na czele której stoi irlandzki inwestor John Patchell. W planach inwestora jest szereg zmian związanych z modernizacją i odświeżeniem wnętrz Galerii Askana. Rozpoczęto już część prac związanych z renowacją istniejących powierzchni tzw. face-lifting. Trwają również prace architektoniczne związane z remodelingiem istniejącego wystroju galerii. Pierwszy etap obejmie poziom ulicy „street level” (główne wejście do Galerii Askana od strony Hotelu Qubus).

John Patchell, właściciel Galerii Askana. Fot. Mat. pras.
John Patchell, właściciel Galerii Askana. Fot. Mat. pras.

W Galerii Askana zauroczyła mnie doskonała lokalizacja, wysoki poziom komercjalizacji, wyjątkowy design i jej ponadczasowość. To miejsce stworzone z myślą o mieszkańcach Gorzowa, dlatego jestem otwarty na współpracę z lokalnymi przedsiębiorcami, aby mogli oni realizować z nami swoje marzenia. Nie mogę doczekać się współpracy z najemcami i  naszych wspólnych działań. Askana to miejsce będące integralną częścią społeczności miasta. Chcę, aby każdy mieszkaniec Gorzowa i okolic czuł się w Askanie jak u siebie. Cieszę się, że strategię rozwoju centrum będę realizował z tak doświadczonym Asset Managerem jakim jest CREAM Property Advisors - mówi John Patchell.

John Patchell od 2004 roku jest inwestorem nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych w Polsce i w innych krajach. Był również właścicielem “The OldStorehouse Bar & Restaurant” w Dublinie.

Grzegorz Mroczek - CREAM Property Advisors.jpg
Grzegorz Mroczek - CREAM Property Advisors.jpg

Galeria Askana to centrum z niemal 16-to letnią historią, otwarte 29 września 2007 roku. Jest położone w samym centrum Gorzowa Wielkopolskiego. Obiekt łączy funkcje handlowe i rozrywkowe. Spółka CREAM Property Advisors jest związana z Galerią Askana od początku działalności obiektu.

Sprzedaż Askany to niezwykle ważna transakcja na polskim rynku inwestycyjnym.  Obiekt nie został kupiony jako pasywny projekt inwestycyjny -  jak większość tej klasy projektów dotychczas - lecz jako nieruchomość z ogromnym potencjałem wzrostu wartości projektu, w precyzyjnie zdefiniowanym i opracowanym biznes planie - co jest rzadkością na polskim rynku - przekonuje  Grzegorz Mroczek, wiceprezes CREAM Property Advisors Sp. z o.o.

Galeria Askana ma 55 tys. mkw. powierzchni całkowitej, w tym prawie 19 tys. mkw. powierzchni handlowej, na której znajduje się multipleks Helios z pięcioma salami na 1,2 tys. osób, a wśród salonów wiele lubianych i obecnych jedynie w tej gorzowskiej galerii sklepów jak m.in.: Solar, Kazar, Venezia, Vistula & Wólczanka, Bytom, Molton, Premium Multibrand Store,

Atrakcyjne lokale w galeriach handlowych i centrach miast - zobacz oferty na PropertyStock.pl