Proces komercjalizacji przebiega sprawnie, a aktualny stopień wynajęcia powierzchni w budowanej galerii wynosi ponad 70 proc.
- Jesteśmy zadowoleni z tempa wynajmu obiektu. Nasz dział najmu pracuje intensywnie nad tym, aby pozyskiwać czołowych najemców na rynku a w przyszłości odczuć zadowolenie klientów z różnorodności oferty centrum. Mamy nadzieję, że wkrótce poinformujemy o następnych umowach najmu - mówi Radosław Gadomski, Retail Director BOIG Property Consulting.

Salon Empik, który wynajął niemal 250 mkw. powierzchni galerii, jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek w Polsce. Oferuje największy w kraju asortyment produktów z zakresu prasy, książki, muzyki, filmu, multimediów oraz art&pap. Obecnie działa ok. 160 nowoczesnych salonów zlokalizowanych na terenie całej Polski.

Na 380 mkw. powierzchni zostanie uruchomiony supermarket drogeryjny Rossmann, obecnie jednej z największych sieci drogeryjnych w Europie, funkcjonująca w Niemczech, Polsce, Czechach, Turcji, Albanii i na Węgrzech. W chwili obecnej w Polsce sieć liczy ponad 520 sklepów we wszystkich większych miastach w Polsce.

Planowana data otwarcia obiektu to IV kwartał 2011 roku.

Galeria Dekada w Sieradzu będzie regionalnym centrum handlowo-usługowym zlokalizowanym w centrum miasta, liczącym ponad 20 000 mkw. powierzchni całkowitej, w tym ok. 10 000 mkw. przeznaczonych jest pod wynajem. Inwestorem jest Ingeborg Investments sp. z o.o., spółka z grupy Foren.

W parterowej galerii znajdzie się hipermarket Tesco i ponad 40 sklepów, lokali gastronomicznych i punktów usługowych. Parking pomieści 330 aut. Do grona najemców galerii należą m.in.: Tesco (będzie to największy sklep spożywczy w regionie), oraz Media Expert (największy sklep ze sprzętem RTV i AGD w regionie), Empik, Rossmann, CCC, Apart i Play.

Zaletą Galerii w Sieradzu jest jej lokalizacja: kilkaset metrów od sieradzkiego Rynku i głównej ulicy handlowej. W sąsiedztwie znajduje się dworzec PKP oraz nowy, oddany do użytku w 2007 roku dworzec PKS.

Atrakcyjne lokale w galeriach handlowych i centrach miast - zobacz oferty na PropertyStock.pl