PARTNERZY PORTALU

Cinema City rośnie o ponad 10 proc. po ogłoszeniu transakcji z Cineworld

  • Autor: PAP
  • Dodano: 10 sty 2014 11:27

Kurs Cinema City rośnie o ponad 10 proc. po ogłoszeniu połączenia działalności kinowej z Cineworld, które ma zostać sfinalizowane w marcu 2014 r. Zdaniem analityków transakcja jest korzystna dla akcjonariuszy Cinema City, a obecny kurs spółki nie odzwierciedla wszystkich korzyści z niej wynikających.

- W rocznicę poprzedniej transakcji, czyli przejęcia aktywów deweloperskich z wysokim długiem, spółka ogłosiła plan połączenia z Cineworld. To bardzo przyzwoity ruch wobec akcjonariuszy mniejszościowych. Widzimy wiele korzyści dla spółki i jej akcjonariuszy. Kurs to potwierdza. Koncepcja jest bardzo ciekawa, moim zdaniem to korzystna oferta - komentuje Maciej Bobrowski, DM BDM.

Atrakcyjne lokale w galeriach handlowych i centrach miast - zobacz oferty na PropertyStock.pl

Dodaje, że jeśli porozumienie zostanie zrealizowane, spółka dostanie 272 mln funtów w gotówce. - Szacujemy, że spłaci zadłużenie i zostanie jej 100 mln funtów gotówki, która będzie wydatkowana na działalność deweloperską, m.in. na park rozrywki w Mszczonowie. Firma będzie spółką holdingową, będzie miała 25 proc. Cineworld, w którym pojawią się zarządzający Cinema City, będą więc mieli władztwo nad nowym podmiotem. I będzie posiadała aktywa nieruchomościowe, które ma dzisiaj - mówi analityk.

Uważam, że obecny kurs nie uwzględnia korzyści, jakie mogą wynikać z połączenia, jest tu duży potencjał do wzrostu".

O 9.41 kurs Cinema City rósł o prawie 11 proc., do 33,45 zł.

Wynagrodzenie, które otrzyma Cinema City, będzie składało się z kwoty 272 mln GBP w gotówce oraz akcji w Cineworld, stanowiących 24,9 proc. udziału w kapitale zakładowym Cineworld w dniu zamknięcia, odpowiadających wartości przedsiębiorstwa bez uwzględnienia gotówki i zadłużenia w kwocie około 503 mln GBP.

Ponadto Cinema City otrzyma w chwili zamknięcia transakcji kwotę bliską 14,5 mln euro w gotówce oraz wynagrodzenie z zysku, które będzie wynosić 25,9 mln euro, jeśli zamknięcie nastąpi w lutym 2014 r. lub wcześniej oraz 28,9 mln euro, jeśli zamknięcie nastąpi w marcu 2014 r. lub później, w gotówce.

Połączenie jest uzależnione od spełnienia kilku warunków: uzyskania zgody akcjonariuszy Cinema City i Cineworld na przeprowadzenie połączenia, uzyskania zgody prezesa UOKiK, zakończenia wewnętrznej reorganizacji Cinema City i jej spółek zależnych, uzyskanie przez Cineworld przychodów z planowanej praw do akcji, stanowiących 24,9 proc. udziału w Cineworld.

Cinema City planuje, że NWZ spółki w celu zatwierdzenia połączenia odbędzie się 24 lutego 2014 r., a transakcja zostanie sfinalizowane w marcu 2014 r.

Z chwilą finalizacji połączenia, obecny dyrektor generalny Cinema City, Moshe (Mooky) Greidinger, oraz obecny dyrektor finansowy, Israel Greidinger, zasiądą w radzie dyrektorów Cineworld jako, odpowiednio, dyrektor generalny i dyrektor operacyjny.


WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)


Nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 34.239.167.149
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!