PARTNERZY PORTALU

Cinema City z optymizmem patrzy na II połowę 2013 roku

Cinema City z optymizmem patrzy na II połowę 2013 roku
  • Autor: Jolanta Wasiluk
  • Dodano: 02 wrz 2013 12:30

Cinema City liczy na dobrą drugą połowę 2013 r. Operatorowi kin ma pomóc „obiecujący" repertuar filmowy, zwłaszcza premiery w IV kwartale. Pod koniec roku operator może otworzyć 1-2 multipleksy w Rumunii. Szacuje, że w całym roku wyda na inwestycje 20-25 mln euro.

  • Autor: Jolanta Wasiluk
  • Dodano: 02 wrz 2013 12:30

„Spodziewamy się dobrej drugiej połowy roku z obiecującym repertuarem filmowym, w którym najciekawsze tytuły będą miały premierę w ostatnich trzech miesiącach roku" - powiedział PAP Nisan Cohen, dyrektor finansowy Cinema City International. Przypomniał, że w drugiej połowie roku w kinach pojawiły lub pojawią się między innymi: „Hobbit: Pustkowie Smauga", „Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia", „Uniwersytet Potworny", „Riddick", „Samoloty 3D", czy „Smerfy 2", a także polskie produkcje, takie jak: „Wałęsa. Człowiek z nadziei", „AmbaSSada", czy „Mój biegun".

Cohen poinformował, że w III kwartale 2013 r. spółka obserwuje stabilną sprzedaż biletów, biorąc pod uwagę skalę tytułów i wysoką bazę z III kwartału poprzedniego roku. „Łączna sprzedaż od początku roku jest wyższa w porównaniu z 2012 rokiem na co składa się wzrost cen i liczby sprzedanych biletów" - dodał.

Cinema City chce do końca roku uruchomić jeszcze 1-2 multipleksy. „Spodziewamy się 1-2 otwarć kin w Rumunii pod koniec tego roku. Nasze łączne inwestycje w 2013 roku mogą wynieść około 20-25 mln euro" - podał Cohen.

Atrakcyjne lokale w galeriach handlowych i centrach miast - zobacz oferty na PropertyStock.pl

Wcześniej Cinema City szacowało, że tegoroczny CAPEX będzie nieco mniejszy i wyniesie 15-20 mln euro.

W pierwszej połowie 2013 r. spółka powiększyła sieć o dwa kina: w Paradise Center w Sofii w Bułgarii (14 ekranów) oraz w Polus Center w Cluj w Rumunii (8 ekranów).

To właśnie w Rumunii Cinema City będzie prowadziło w najbliższych latach wzmożoną ekspansję. „Obecnie mamy podpisane wiążące umowy najmu na dodatkowe 35 multipleksów z 370 nowymi ekranami. Umowy te dotyczą w większości Rumunii z kilkoma dużymi projektami planowanymi w Polsce i Izraelu, gdzie trwają prace nad naszym kolejnym wolnostojącym megapleksem w Jerozolimie" - powiedział dyrektor finansowy spółki.
Pytany o plany wejścia na nowe rynki, Cohen odpowiedział jedynie: „Stale obserwujemy i analizujemy rynek kinowy w Europie Środkowej i Wschodniej oraz Europie Zachodniej".

Cinema City prowadzi obecnie 100 multipleksów z 974 ekranami w siedmiu krajach: Polsce, Czechach, Rumunii, Bułgarii, Izraelu, na Węgrzech i na Słowacji.

W lipcu spółka zależna Cinema City podpisała umowę kupna pośrednio 7,65 proc. akcji Ronson Europe, dewelopera notowanego na warszawskiej giełdzie. Przed zawarciem transakcji Cinema City była już ekonomicznym właścicielem 32,11 proc. akcji tej spółki. Na pytanie, czy Cinema City zamierza w dalszym ciągu zwiększać zaangażowanie w akcjonariacie Ronson Europe, Cohen odpowiedział: „obecnie nie mamy takich planów". Cinema City weszło do akcjonariatu Ronson Europe kupując w zeszłym roku Israel Theaters Real Estate (ITRE), spółkę, która posiadała wszystkie aktywa Cinema City związane z rynkiem nieruchomości.

W portfelu ITRE znajdują się m.in. Mall of Rousse oraz inne działki gruntu w Bułgarii, budynek biurowy w Herzliya oraz pięć innych nieruchomości w Izraelu. „Nasza strategia dla aktywów, które przejęliśmy w Bułgarii zakłada ich sprzedaż w momencie ożywienia na rynku nieruchomości. Obecnie pozyskujemy coraz większą liczbę nowych najemców dla Mall of Rousse, a samo centrum przynosi wyższe przychody. W Izraelu, gdzie nasze aktywa generują stabilne przychody, możemy zdecydować się na sprzedaż części z nich, jeśli pojawi się ku temu dobra okazja" - poinformował Cohen.

ITRE to także właściciel gruntów w podwarszawskim Mszczonowie, przeznaczonych do wybudowania na nich parku rozrywki.
„Rozwijamy ten projekt na kilku polach - po pierwsze prowadzimy rozmowy z potencjalnymi strategicznymi parterami, aby włączyli się w tę inwestycję. Po drugie, pracujemy nad tym, aby uzyskać optymalną powierzchnię poprzez zakup wybranych działek sąsiadujących z głównym terenem parku. Obecnie posiadamy tereny o powierzchni około 100 ha, gdzie powstanie park" - podał dyrektor finansowy Cinema City.


WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)


Nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.192.65.228
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!