PARTNERZY PORTALU

Cineworld zdobędzie fundusze na budowę Park of Poland

Cineworld zdobędzie fundusze na budowę Park of Poland
  • Autor: PAP
  • Dodano: 13 sty 2014 07:14

Cinema City przeznaczy gotówkę, jaka zostanie w spółce po transakcji połączenia działalności kinowej z Cineworld, na inwestycje. W pierwszej kolejności będzie to projekt Park of Poland. Szczegóły I etapu tej inwestycji spółka może podać w połowie 2014 r.

Cinema City i Cineworld poinformowały w piątek o zamiarze połączenia ich działalności kinowych. Po zamknięciu transakcji, planowanym na marzec 2014 r., Cineworld kupi całą działalność kinową Cinema City za kwotę ok. 503 mln GBP, która zostanie wypłacona w gotówce i w akcjach.

Atrakcyjne lokale w galeriach handlowych i centrach miast - zobacz oferty na PropertyStock.pl

Cinema City szacuje, że po spłacie zadłużenia stan gotówki wyniesie ok. 130 mln euro.

"Gotówka, która pozostanie w Cinema City będzie wykorzystana do finansowania rozwoju kolejnych projektów. Pierwszym konkretnym projektem jest Park of Poland. Mamy nadzieję, że będziemy mogli przedstawić nasze plany dotyczące pierwszego etapu tej inwestycji w połowie roku" - poinformował PAP Nisan Cohen, dyrektor finansowy Cinema City International.

Cinema City nadal będzie notowane na warszawskiej giełdzie i będzie prowadzić działalność w segmencie nieruchomości, na którą składają się aktywa w Bułgarii, udziały w spółce Ronson oraz projekt parku rozrywki, Park of Poland, w podwarszawskim Mszczonowie.

"W przyszłości możemy także rozważyć zaangażowanie w inne projekty rozrywkowe i nieruchomościowe, które mogą przynieść wartość dla naszych akcjonariuszy" - powiedział Cohen.

"Widzimy oznaki ożywienia w sektorze nieruchomości w regionie Europy Środkowo-Wschodniej" - dodał.

Cohen poinformował, że Cinema City, które dotąd nie dzieliło się zyskiem z akcjonariuszami, nie planuje na razie zmieniać swojej polityki dywidendowej.

Pytany o plany dalszego rozwoju Cineworld, przedstawiciel Cinema City odpowiedział: "Przede wszystkim, najpierw musimy zamknąć transakcję, co jest spodziewane w marcu. Zarządy Cinema City oraz Cineworld będą razem pracować, aby stworzyć właściwy plan dalszego rozwoju. Jesteśmy przekonani, że rozwój w Polsce będzie częścią tego planu".

Z chwilą finalizacji połączenia, obecny dyrektor generalny Cinema City, Moshe (Mooky) Greidinger, oraz obecny dyrektor finansowy, Israel Greidinger, zasiądą w radzie dyrektorów Cineworld jako, odpowiednio, dyrektor generalny i dyrektor operacyjny.

Połączenie jest uzależnione od spełnienia kilku warunków: uzyskania zgody akcjonariuszy Cinema City i Cineworld na przeprowadzenie połączenia, a także zgody prezesa UOKiK, zakończenia wewnętrznej reorganizacji Cinema City i jej spółek zależnych oraz uzyskanie przez Cineworld przychodów z planowanej praw do akcji, stanowiących 24,9 proc. udziału w Cineworld.

Po realizacji transakcji połączenia powstanie sieć mająca 201 kin i 1.852 ekrany.

Cinema City jest operatorem kin w Europie Środkowej i Wschodniej oraz w Izraelu. Cineworld to brytyjska sieć kinowa.


WSZYSTKIE KOMENTARZE (1)

  • gostek 2014-01-13 16:39:29
    Przy granicy Parku of Poland (wykupionych terenów) jest wiele działek inwestycyjnych (odrolnionych) na sprzedaż. Cena 20 zł/m2 - często obok media. Patrz Park of Poland forum

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 34.239.167.149
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!