Czy budujecie parki z prefabrykatów? EDS Venture świadczy usługi prefabrykacji elementów betonowych w Niemczech i w Belgii. A w Polsce? 

Michał Nowak, prezes EDS Venture: Na razie nie budujemy w Polsce z prefabrykatów. Mamy zakłady głównie w Niemczech, a w Polsce szukamy dobrej lokalizacji, żeby dopiero uruchomić produkcję. Najlepsza byłaby fabryka przy zwrotnicy kolejowej. Mamy m.in. na oku kilka obiektów po starych odlewniach. Bardzo chcielibyśmy w tym roku znaleźć taki obiekt, a w przyszłym roku go przystosować i ruszyć z produkcją. Wtedy oczywiście czas budowy parków handlowych nam się skróci. Fabryka będzie produkować prefabrykaty modułowe także dla innych podmiotów. 

Ile chcecie wybudować parków handlowych? 

Do końca tego roku zamierzamy zbudować 22 tys. mkw. GLA. Celem na kolejne 12 miesięcy jest wybudowanie około 40 - 60 tys. mkw. GLA. Chcemy otwierać cztery parki kwartalnie. Pierwszy jest Opatów, potem będzie Kowalewo Pomorskie. Jego budowę rozpoczniemy jeszcze w maju. W czerwcu z kolei wejdziemy na budowę w Debrznie. Powstanie park o powierzchni 1,2 tys. mkw. GLA. Od września ruszymy z większymi projektami – m.in. flagowym parkiem w Redzie, o powierzchni 3,3 tys. mkw. GLA. Do końca roku chcemy rozpocząć też inwestycje m.in. w Legnicy i w Zgorzelcu. Mamy w planach również wdrożenie nowatorskiej współpracy z jedną z czołowych sieci spożywczych. Pierwszy market oparty o ten model ma ruszyć we wrześniu. Rozmowy trwają.

Atrakcyjne lokale w galeriach handlowych i centrach miast - zobacz oferty na PropertyStock.pl

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU PROPERTYNEWS.PL