EPP chce być eko


EPP wraz z Polskim Centrum Badań i Certyfikacji S.A. uruchamiają pionierski na polskim rynku program „Go Green, Go Clean”. Partnerzy podejmą szereg działań mających na celu upowszechnianie w pełni ekologicznych, tj. przyjaznych środowisku oraz ludziom, usług, rozwiązań i środków związanych z utrzymaniem czystości m.in. w obiektach handlowych oraz obiektach użyteczności publicznej.
–Nasz program „Go Green, Go Clean” to pierwszy w Polsce projekt, którego celem jest promocja przyjaznych środowisku usług oznakowanych oficjalną etykietą EU Ecolabel i spełniających rygorystyczne standardy środowiskowe zdefiniowane przez Unię Europejską. W ramach stosowanej przez nas polityki środowiskowej staramy się, aby utrzymanie czystości w obiektach znajdujących się w portfelu EPP było realizowane z najwyższą troską o dobro i zdrowie klientów odwiedzających nasze galerie handlowe, a także pracujących tam osób. Będziemy dążyć do tego, aby od 2021 r. współpracować wyłącznie z podmiotami oferującymi usługi sprzątające z certyfikatem EU Ecolabel– mówi Wojciech Knawa, członek zarządu EPP Property Management.
– Coraz więcej firm zdaje sobie sprawę, że posiadanie w portfolio certyfikowanych usług z deklaracjami środowiskowymi stanowi wymógw oczach konsumentów. Wierzymy, że właśnie takie inicjatywy przyczynią się do wzrostu świadomości społecznej i ekologicznej dotyczącej ich znaczenia dla ludzkiego zdrowia i ochrony zasobów naturalnych, a także wyznaczą nowe trendy w zarządzaniu obiektami handlowymi i użyteczności publicznej. Przedsiębiorcy decydujący się już dziś na podjęcie zobowiązania są w stanie dotrzeć do nowej grupy odbiorców, jednocześnie zostawiając w tyle konkurencję – mówi Marta Dzierzęcka, kierownik zespołu ds. Certyfikacji Wyrobów PCBC.
EU Ecolabel to oficjalne, funkcjonujące na rynku od ponad 25 lat, europejskie wyróżnienie, które od 2 maja br. przyznawane jest również przyjaznym dla środowiska i spełniającym najwyższe standardy jakościowe i zdrowotne usługom w zakresie sprzątania. Podstawę do przyznania oznakowania stanowią kryteria ekologiczne publikowane w formie decyzji Komisji Europejskiej. Kryteria są opracowywane i uzgadniane przez naukowców, przy udziale przedstawicieli wszystkich zainteresowanych stron właściwych w każdymz państw członkowskich Unii Europejskiej
oraz Islandii, Norwegii i Liechtensteinu.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)
Nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy.