• Spółka Esotiq & Henderson to polskie przedsiębiorstwo odzieżowe z siedzibą w Gdańsku.
  • Firma prowadzi sprzedaż w kraju oraz na eksport. Posiada sieć salonów w Polsce, a także sklepy m.in. w Niemczech, na Ukrainie i Białorusi.

Zarząd Esotiq & Henderson S.A. poinformował, że sprzedaż na rynku ukraińskim za rok 2021, w stosunku do całości sprzedaży Esotiq & Henderson S.A, stanowi około 0,9 proc. zakresu sprzedaży salonów pod marką Esotiq oraz sprzedaży hurtowej na terenie Ukrainy. - Można ją zatem potraktować jako wartość pomijalną w zakresie utraty przychodów - wskazali przedstawiciele spółki.

Wcześniej spółka chciała zwiększyć potencjał sprzedażowy w Ukrainie i Rosji

Z kolei sprzedaż na terenie Federacji Rosyjskiej stanowiła w roku 2021 około 1 proc., co oznacza również niewielki udział w zakresie sprzedaży całej organizacji. Zarząd podkreślił, że wszystkie przywołane sprzedaże miały charakter hurtowy, co powodowało ograniczony wpływ na marżę.

- Oczywiście, pomimo dotychczasowej skali, przy stabilnej sytuacji geopolitycznej, tego typu oceny i podsumowania nie byłyby artykułowane, tym bardziej, że w perspektywie czasu zakładaliśmy zwiększenie potencjału sprzedażowego w obrębie wspomnianych rynków, ze względu na podobne preferencje klientek - poinformowała spółka.

Esotiq & Henderson wycofuje się z rosyjskiego rynku

- Niestety, w kontekście ostatnich wydarzeń na Ukrainie, Zarząd Esotiq & Henderson S.A., nie mogąc już dłużej abstrahować od zaistniałych faktów, oświadcza, że podjął aktualnie decyzję o zaprzestaniu sprzedaży na terenie Federacji Rosyjskiej - podano w komunikacie.

Zarząd Esotiq & Henderson S.A. poinformował również, że firma od pierwszych dni wojny z całym zaangażowaniem wspiera różne formy pomocy dla Ukrainy. - My Polacy, jak mało kto, doświadczyliśmy okrucieństwa wojny, zawsze staliśmy w obronie podstawowych wartości, jednocześnie szanując każdy Naród, który w tym czasie wspierał nasze dążenia do obrony niepodległości. Dziś wierzymy w siłę Narodu Ukraińskiego - Slava Ukrainie - napisano.

Atrakcyjne lokale w galeriach handlowych i centrach miast - zobacz oferty na PropertyStock.pl