• Inwestycja będzie obejmowała również montaż dwóch systemów składowania palet oraz instalację oprogramowania Easy WMS.
  • Frigo Logistics specjalizuje się w dystrybucji, transporcie i magazynowaniu produktów mrożonych.
  • W automatycznym magazynie, o wysokości 36 metrów, zostanie utworzonych sześć korytarzy z regałami o podwójnej głębokości składowania.

Postanowiliśmy wdrożyć najnowsze automatyczne rozwiązania do naszych procesów logistycznych, ponieważ zdecydowanie stawiamy na innowacyjność. Naszym celem jest utrzymanie pozycji wiodącego w Polsce operatora logistycznego w  kompleksowej obsłudze produktów głęboko mrożonych – wyjaśnia Marcin Cichoński, Facility Manager we Frigo Logistics.

Frigo Logistics specjalizuje się w dystrybucji, transporcie i magazynowaniu produktów mrożonych, a także w kategorii dry, fresh oraz płynnej dla produktów spożywczych. Nowo wybudowane centrum dystrybucyjne  w Nowym Dworze Mazowieckim zostanie wyposażone w kompleksowe rozwiązanie firmy Mecalux: automatykę, oprogramowanie oraz systemy składowania.

– Dzięki tej inwestycji będziemy mogli dynamicznie reagować  na wahania wolumenów naszych klientów i odbiorców  zwłaszcza w okresie sezonu letniego, okresach świątecznych  i długich weekendów. Naszą misją jest świadczenie jak najlepszej jakości usług, a automatyzacja operacji z pewnością jest tego dużym wsparciem – dodaje Marcin Cichoński, Facility Manager we Frigo Logistics.

W automatycznym magazynie, o wysokości 36 metrów, zostanie utworzonych sześć korytarzy z regałami o podwójnej głębokości składowania, które będą mogły pomieścić 15 tys. palet. W każdym korytarzu ładunki będą pobierane i odkładane przez układnicę w sposób całkowicie automatyczny. Instalacja, w której będzie panowała kontrolowana temperatura -20ºC, zostanie wyposażona w inertyzację, czyli system ochrony przeciwpożarowej redukujący zawartość tlenu w powietrzu.

Magazyn automatyczny zostanie połączony z magazynem dystrybucyjnym za pomocą wózków wahadłowych i linii przenośników. W tej strefie firma Mecalux zamontuje regały paletowe i regały przesuwne Movirack o łącznej pojemności 6 tys. palet.

Za kontrolę i optymalizację wykonywanych w obiekcie operacji będzie odpowiadał system zarządzania Easy WMS. Będzie on przypisywał odpowiednią lokalizację każdemu artykułowi zgodnie z kategorią i aktualnym poziomem popytu.

– Identyfikowalność towarów to jeden z  kluczowych wymogów dla firm takich jak nasza, które zarządzają produktami spożywczymi w temperaturze kontrolowanej. Zachowanie w pełni ciągu chłodniczego na każdym z etapów by produkty głęboko mrożone zachowały  najwyższą  jakość to nasze priorytetowe zadanie – przyznaje Marcin Cichoński, Facility Manager we Frigo Logistics.

Atrakcyjne lokale w galeriach handlowych i centrach miast - zobacz oferty na PropertyStock.pl