Poziom komercjalizacji Galerii Rondo Wiatraczna wynosi 95 proc. – Bardzo duże znaczenie dla naszych klientów ma tradycja handlowa miejsca- tłumaczy Elżbieta Kowalczyk, dyrektor ds. najmu w firmie Dantex.

Zaprojektowany przez architekta Józefa Zaborowskiego Universam Grochów powstał
w 1977 r. Było to pierwsze centrum handlowo-usługowe w Warszawie z megasamem spożywczym, barem szybkiej obsługi, oddziałem PKO, punktem usług fotograficznych, kioskiem i kwiaciarnią. Na piętrze działał sklep gospodarstwa domowego, spółdzielnia krawiecko-kuśnierska, pralnia i zakład fryzjerski. Funkcjonowała też kawiarnia z dyskoteką i restauracja Astoria z salą bankietową. Universam słynął z wyjątkowego zaopatrzenia. Klienci przyjeżdżali z drugiego końca Warszawy po rarytasy takie jak wietnamski sok ananasowy czy jeansy Odra.

Dziś, historia ma szansę zatoczyć koło. – W październiku zaczynamy adaptować pomieszczenia naszego supermarketu. Gdy Universam powstawał, pracowałem przy jego zaopatrzeniu w towary przemysłowe. Zatem mogę się pochwalić, że byłem przy jego narodzinach, likwidacji i mam nadzieję, że będę przy powtórnych narodzinach – cieszy się prezes Bogusław Różycki.

Zdradzamy szczegóły projektu.

 

 

Atrakcyjne lokale w galeriach handlowych i centrach miast - zobacz oferty na PropertyStock.pl

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU PROPERTYNEWS.PL