• Dzięki klientom galerii do WOŚP trafi aż 44 782,92 zł.
  • Kwotę udało się zebrać na terenie centrum handlowego w weekend 29-30 stycznia.
  • Galeria Wileńska przekazała w grudniu Fundacji Twoja Pasja ponad 10 tys. zł i Fundacji A.R.T – prawie 3 tys. zł.

— Przygotowania do każdej kwesty zaczynamy już we wrześniu. Co niedzielę nasze psy trenują układ, który prezentujemy podczas finału. Jest to zarówno dla psów jak i dla nas ciężka praca, ale też ogromna frajda. Czujemy satysfakcję, gdy obserwujemy rozwój naszych podopiecznych oraz radość ludzi, którzy przychodzą na nasze pokazy — mówi Anna Cudna-Zbrożek organizatorka grupy kwestującej z psami — Kwestowanie w Galerii Wileńskiej stanowiło dla naszych psów duże wyzwanie. Merdające ogonami Goldeny wzbudzały wśród klientów nie lada sensację, a noszone przez nie puszki pękały w szwach od datków — dodaje.

Zarząd centrum postanowił wpłacić część zysku z grudniowej sprzedaży opłatków na jedną z lokalnych fundacji.  Tym razem wybór padł na organizację Twoja Pasja, która od lat pomaga młodzieży na Pradze-Północ, a teraz sama potrzebuje pomocy. Celem fundacji jest pomaganie młodym ludziom doświadczającym problemów rodzinnych czy trudności w szkole oraz rozwijanie ich talentów i pasji. Galeria Wileńska przekazała zarządowi Fundacji kwotę 10 167 zł, która zostanie przeznaczona na jej działania statutowe oraz bieżące potrzeby podopiecznych.

Pakowanie w szczytnym celu

Osobom z kartą stałego klienta przysługiwało bezpłatne pakowanie jednego prezentu, za każdy kolejny należało zapłacić minimum 5 zł – a uzyskana kwota w całości została przekazana na działalność Fundacji A.R.T. Podczas akcji zapakowano 298 świątecznych podarków oraz zebrano środki w wysokości 1285,35 zł. Fundacja A.R.T. postanowiła przeznaczyć otrzymaną kwotę na zajęcia dla seniorów. Organizacja od 14 lat pomaga osobom doświadczającym przemocy. Wspiera również dzieci, młodzież, rodziny, seniorów w zmianie swojej sytuacji życiowej poprzez edukację, integrację, rozwijanie zainteresowań i kompetencji – w tym celu powstała Rodzinna Klubokawiarnia Praska, gdzie organizowane są zajęcia.

Centrum handlowe pod koniec roku postanowiło zaangażować się także w świąteczną inicjatywę Fundacji A.R.T – a mianowicie w projekt „Pakujemy Sanie św. Mikołaja”, podczas którego przygotowano paczki świąteczne dla 5 placówek wychowawczych. Galeria Wileńska wsparła akcję kwotą 1 500 zł, dzięki czemu przyczyniła się do zakupu prezentów dla podopiecznych placówek.

— Galeria Wileńska przez lata swojej działalności na stałe wpisała się w życie dzielnicy. Od początku istnienia centrum staramy się działać na rzecz lokalnej społeczności, organizując różnego rodzaju projekty, warsztaty lub wspomniane zbiórki. Zdajemy sobie sprawę jak ważna jest lokalność, dlatego z roku na rok staramy się współpracować z jeszcze większą liczbą praskich instytucji i fundacji — mówi Marta Chojnacka, Dyrektor Centrum Handlowego Galeria Wileńska. — Cieszymy się, że nasze ubiegłoroczne działania zostały docenione podczas gali Praski WolONtariusz Roku 2021. Liczmy, że uda nam się dołączyć do tego grona także i w tym roku — dodaje.    

W tym roku klienci będą mogli wziąć udział z spacerach po dzielnicy. W październiku natomiast w centrum handlowym będziemy obchodzić Dni Seniora organizowane we współpracy z Urzędem Dzielnicy Praga-Północ oraz lokalnymi fundacjami.

Atrakcyjne lokale w galeriach handlowych i centrach miast - zobacz oferty na PropertyStock.pl