• Na Polanie Sywarne w Kościelisku powstaje hala.
  • Jak wynika z tablicy informacyjnej przed wjazdem na budowę, inwestorem jest Rossmann.
  • Górale nie chcą imprezy Rossmanna w Kościelisku.

 Sieć drogerii w dniach 18-20 maja organizuje w Tatrach uroczystą imprezę z okazji 30-lecia obecności w Polsce. Do Kościeliska przyjadą menedżerowie sieci z całego świata, łącznie ponad 2 tys. osób.

Sieć zapewnia, że organizacja wydarzenia nie przyniesie szkody dla środowiska naturalnego i mieszkańców.

Wójt Gminy Kościelisko w rozmowie z Onetem przyznał, że na terenie polany dopuszczalna jest jedynie tymczasowa zabudowa, więc wszystko odbywa się legalnie, ale gmina chce to zmienić i zakazać jakiejkolwiek aktywności budowlanej w tym miejscu w przyszłości.

Górale mówią "nie" imprezie Rossmanna w Kościelisku

Okoliczni mieszkańcy i górale wskazują jednak, że mimo zapewnień Rossmanna teren już został zniszczony przez ciężki sprzęt i nawet po rozebraniu hali łąka będzie się regenerować przez wiele miesięcy. 

Wszystko wskazuje na to, że impreza nie zostanie odwołana.

Tymczasem, jak podaje lokalna wyborcza.pl, po imprezie jubileuszowej Rossmann będzie miał aż 180 dni na rozebranie wzniesionej konstrukcji.

Rossmann to właściciel ponad 4,3 tys. drogerii w: Polsce, Niemczech, Czechach, Turcji, Albanii, Kosowie, Hiszpanii i na Węgrzech. Tylko w Polsce sieć dysponuje już 1663 placówkami. W 2022 roku Rossmann wygenerował w Polsce 13,57 mld zł obrotów. Od 1993 roku grupa zainwestowała w Polsce ponad 3 mld zł.

Atrakcyjne lokale w galeriach handlowych i centrach miast - zobacz oferty na PropertyStock.pl