PARTNERZY PORTALU

Griffin Capital Partners wsparł EPP przy sprzedaży udziałów w spółce Towarowa 22

Griffin Capital Partners wsparł EPP przy sprzedaży udziałów w spółce Towarowa 22
Towarowa 22 to działka inwestycyjna o powierzchni 6,5 ha. Fot. mat. pras.
  • Autor: PropertyNews.pl
  • Dodano: 09 cze 2022 13:31

Griffin Capital Partners pośredniczył w transakcji i doradzał EPP przy sprzedaży 70 proc. udziałów w spółce Towarowa 22.

  • Autor: PropertyNews.pl
  • Dodano: 09 cze 2022 13:31
  • Griffin Capital Partners pełnił rolę zarządzającego transakcją i doradzał EPP przy sprzedaży 70 proc. udziałów w Towarowej 22 funduszowi AFI Europe.
  • Historycznie jest to jedna z największych transakcji sprzedaży gruntów w Polsce pod względem wartości. Całkowita wartość działki przekroczyła 180 mln euro. 
  • Transakcja sfinalizowana 8 czerwca była jednym z kluczowych elementów realizacji nowej strategii EPP, skoncentrowanej m.in. na oddłużeniu spółki.

Towarowa 22 to działka inwestycyjna o powierzchni 6,5 ha, położona w sercu Woli, dynamicznie rozwijającej się dzielnicy Warszawy. W przeszłości na tym terenie znajdowała się drukarnia Dom Słowa Polskiego, a ostatnio centrum handlowe Jupiter. Obszar ten już wkrótce będzie placem budowy projektu mixed-use z dominującymi funkcjami mieszkaniową oraz biurową, którego centralnym punktem będzie park miejski otaczający modernistyczny pawilon stanowiący serce projektu.

Atrakcyjne lokale w galeriach handlowych i centrach miast - zobacz oferty na PropertyStock.pl

AFI Europe i Echo Investment będą wspólnie uczestniczyć w realizacji części biurowej i PRS kompleksu (posiadając odpowiednio 70 proc. i 30 proc. udziałów). Echo Investment zostało jedynym właścicielem części mieszkaniowej, w której oferowanych będzie ok. 1000 wysokiej klasy mieszkań. Echo Investment będzie deweloperem całego projektu.

towarowa22.png

Cała inwestycja będzie oferować ponad 200 tys. mkw. powierzchni użytkowej, z czego ok. 50 proc. zostanie przeznaczone na funkcję biurową i 50 proc. na mieszkalną (PRS i mieszkania na sprzedaż). Będzie to przełomowy, miastotwórczy projekt, którego celem jest powtórzenie międzynarodowego sukcesu flagowej inwestycji typu mixed-use zrealizowanej przez Echo Investment - Browarów Warszawskich.

- Mieliśmy przyjemność pełnić rolę zarządzającego transakcją i doradcy EPP przy sprzedaży Towarowa 22, co stanowi istotny krok w realizacji nowej, długoterminowej strategii firmy. Życzymy nowym partnerom joint-venture wielu sukcesów przy tym przełomowym projekcie w samym sercu Warszawy. Jesteśmy pewni, że Towarowa 22, z unikalną koncepcją urbanistyczną dla całego kompleksu, przyczyni się do pozytywnych zmian zachodzących na warszawskiej Woli i będzie kolejną wyjątkową realizacją w tej części miasta - powiedział Maciej Dyjas, partner zarządzający w Griffin Capital Partners.

- Znacząca rola Griffina jako doradcy EPP oraz katalizatora całego kompleksowego przedsięwzięcia joint venture pomiędzy AFI Europe i Echo Investment jest satysfakcjonująca nie tylko ze względu na doprowadzenie transakcji do końca. Także dlatego, że Towarowa 22 będzie jednym z największych, jeśli nie największym, miejskim projektem deweloperskim wśród aktualnie realizowanych w europejskich stolicach. Osiągnięcie szczęśliwego zakończenia całego procesu było możliwe dzięki unikalnym kompetencjom naszego silnego zespołu ekspertów, którzy posiadają bezcenną wiedzę i wieloletnie doświadczenie w pozyskiwaniu, prowadzeniu i zamykaniu największych i najbardziej złożonych transakcji joint ventures na rynku - powiedział Nebil Senman, partner zarządzający Griffin Capital Partners.


WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)


Nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.235.228.219
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!