GTC latem złoży wnioski o pozwolenia na budowę warszawskich galerii

GTC zakłada, że latem będzie mogło złożyć wnioski o pozwolenia na budowę galerii na Białołęce i w Wilanowie. Budowa pierwszej z nich miałaby ruszyć jeszcze w tym roku, a drugiej - w przyszłym. Spółka myśli także o wystartowaniu w perspektywie 5 lat z mniejszym projektem handlowym w Konstancinie.
"W przypadku Galerii Wilanów, SKO odrzuciło protesty środowiskowe. Jesteśmy jeszcze w trakcie pozyskania kilku zgód administracyjnych. Oczekujemy, że latem będziemy w stanie złożyć wniosek o pozwolenie na budowę. Spodziewamy się, że budowa rozpocznie się w przyszłym roku" - dodał.
GTC informowało wcześniej, że w centrum handlowo-rozrywkowym na Białołęce zaplanowano ok. 64 tys. m kw. powierzchni do wynajęcia netto. W Galerii Wilanów docelowo znajdzie się z kolei ok. 76,5 tys. m kw. powierzchni handlowej do wynajęcia netto, a w pierwszej fazie projektu powstanie 60 tys. m kw. powierzchni do wynajęcia netto. Koszt realizacji każdego z projektów szacowany jest na ok. 170 mln euro.
Przedstawiciele dewelopera poinformowali na konferencji, że do tej pory zakup gruntów i przygotowanie obu projektów pochłonęło ok. 70 mln euro.
Mariusz Kozłowski, członek zarządu GTC dodał, że wkrótce spółka powinna wystartować z realizacją mniejszej inwestycji biurowej, Block 41, w Belgradzie. Deweloper pracuje także nad zakupem ostatniej działki pod centrum handlowe Ada Mall w tym mieście.
Ickovics poinformował, że w perspektywie pięciu lat spółka chciałaby ruszyć z budową mniejszego obiektu handlowego w Konstancinie, na 25 tys. m kw. GLA.
Erez Boniel, dyrektor finansowy spółki, powiedział dziennikarzom, że GTC jest w trakcie negocjacji dotyczących sprzedaży niektórych swoich aktywów non-core.
"Chodzi o dwie działki zlokalizowane poza Polską. W jednym przypadku rozmowy są na zaawansowanym poziomie, w drugim - na nieco mniej" - skomentował Boniel.
Powiedział również, że w ramach realizacji zapowiedzianej w tym roku strategii, deweloper sprzedał już inne swoje aktywa - projekt mieszkaniowy w Czechach oraz grunty w stolicy Słowacji, Bratysławie.
Dodał, że spółka nie prowadzi na razie negocjacji na temat sprzedaży swoich dojrzalszych aktywów.
Boniel poinformował, że GTC nie jest zainteresowany aktywami PHN. Wcześniej media podawały, że aktywami PHN nie jest zainteresowany również główny akcjonariusz GTC, fundusz Lone Star. Resort skarbu chce do połowy 2014 roku przeprowadzić drugi etap prywatyzacji PHN przez publiczne wezwanie.
Na koniec marca GTC zanotowało wskaźnik zadłużenia do wartości nieruchomości (LTV) na poziomie 52 proc.
"Nie spodziewamy się, by wskaźnik ten w kolejnych kwartałach się obniżał" - skomentował dyrektor finansowy spółki.

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)
Nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy.