Warunki umowy, które nie zostały ujawnione, pozwolą na zachowanie „znacznej liczby” miejsc pracy dotychczasowych pracowników Grupy Inditex w Rosji, ponieważ transakcja obejmuje przeniesienie większości umów najmu sklepów.

Hiszpańska firma powiedziała w komunikacie, że ​​​​jeśli porozumienie zostanie zaakceptowane przez właścicieli nieruchomości w których prowadziła działalność w Rosji, lokale zostaną dostosowane do potrzeb Grupy Daher.

Inditex nie wyklucza powrotu na rosyjski rynek, jeśli pojawiłby się nowe okoliczności, które mogłyby utorować drogę do takiego kroku.

Grupa Daher z siedzibą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich należy do libańskiej rodziny Daherów, która prowadzi firmę handlową Azadea z siedzibą w Bejrucie. Ta z kolei od 1998 roku współpracuje z Zarą i innymi światowymi markami na Bliskim Wschodzie.

Inditex zawiesił działalność handlową w Rosji 5 marca br. Decyzja była związana z inwazją Rosji na Ukrainę. Hiszpański koncern utworzył rezerwy na pokrycie wszystkich kosztów i potencjalnych strat wynikających z tego, że kolekcje zamiast do sklepów trafiły do magazynów.

Przed wybuchem wojny Inditex miał w Rosji 502 sklepy, z czego 86 działało pod szyldem Zara.

Atrakcyjne lokale w galeriach handlowych i centrach miast - zobacz oferty na PropertyStock.pl