PARTNERZY PORTALU


Jula może mieć nawet 50 sklepów w Polsce. Na każdy wyda 10-15 mln zł

Jula może mieć nawet 50 sklepów w Polsce. Na każdy wyda 10-15 mln zł
  • Autor: Propertynews.pl
  • Dodano: 17 lis 2011 22:27

18 listopada na terenie stołecznych parków handlowych Targówek i Janki szwedzka firma Jula otwiera pierwsze w Polsce multimarkety dla majsterkowiczów. To dopiero początek ekspansji - docelowo sieć chce mieć w naszym kraju nawet 50 marketów w miastach z liczbą mieszkańców powyżej 100 tys. Na dziś Jula ma zakontraktowanych siedem lokalizacji. Koszt otwarcia jednego sklepu szacuje na 10-15 mln zł.

  • Autor: Propertynews.pl
  • Dodano: 17 lis 2011 22:27
- Polska jest dla nas atrakcyjnym rynkiem, na którym planujemy dynamiczną ekspansję. Jednocześnie bierzemy pod uwagę, że konkurencja w sektorze DIY w tym kraju jest dużo większa niż na naszym rodzimym rynku. Naszą siłą jest jednak stabilna sytuacja finansowa oraz to, że rozwój finansujemy ze środków własnych - powiedział Per-Eric Frost, prezes firmy Jula.

Do końca 2012 roku sieć będzie liczyć dziewięć sklepów. Wiosną ruszy multimarket we Wrocławiu. W tym samym roku planowane są jeszcze otwarcia m.in. w Gdańsku, Łodzi i Lublinie. W 2013 roku firma zakontraktowała placówkę w Gliwicach.

- W wybranych miastach będziemy mieć więcej niż jeden sklep - np. w Warszawie może ich powstać nawet pięć - zaznacza Per-Eric Frost. - Istotne jest też dla nas sąsiedztwo innych najemców czy sklepów. Ważne, by byli to znaczący uczestnicy rynku, którzy będą generowali ruch także w naszym markecie - dodaje.

Większość placówek będą stanowić wolno stojące obiekty, jednak firma nie wyklucza obecności w centrach handlowych jako najemca powierzchni. Otwierany 17 listopada market na Targówku będzie największym sklepem firmy.

Jak informowaliśmy, szwedzka sieć Jula wprowadza do Polski nową kategorię handlową - multimarket. - Jest to nowość na Polskim rynku - mówi Daniel Adamiuk, Country Manager Jula. - Tylko w naszym sklepie, w jednym miejscu, klienci będą mogli kupić zarówno narzędzia do remontu domu, ogrodu i garażu, sprzęt sportowy, jaki i produkty AGD RTV , akcesoria samochodowe oraz odzież. Oczywiście do tej pory wspomniane produkty były dostępne w naszym kraju, ale klienci musieli tracić sporo czasu na ich poszukiwania w różnych miejscach - podkreśla.

Firma Jula została założona w 1979 r. w Jultorp w Szwecji. Pierwszy sklep ruszył w miejscowości Skara, w połowie lat 80. Aktualnie Jula ma 33 sklepy w Szwecji i 13 w Norwegii. Zatrudnia ponad 1,7 tys. pracowników

WSZYSTKIE KOMENTARZE (15)

  • Gość 2011-12-07 22:23:57
    Ludzie nie kupujcie tam sprzętu. Wszystko z Chin. Drogo a jakość kiepska.
  • Jacek 2011-12-07 22:24:44
    To prawda. Miałem do czynienia z tym sklepem w Szwecji. Jakość fatalna, reklamacje utrudnione.
  • ana 2011-12-13 12:37:31
    czy ktoś już był na rozmowie w sprawie pracy w polsce .jak tam było?
  • bob 2012-02-11 16:26:40
    Dziwna opinia. Wszystko jest z Chin. Mnie się ten sklep podoba, a na pewno nie będę psioczył, jak coś się popsuje
  • wroclawianin 2012-02-19 12:08:04
    We Wrocławiu tez otworzyli, kupiłem plyn do spryskiwacza -22C bo tani. Ogromna czesc asortymentu to tania chińszczyzna (halo wiem ze Chinczyk zrobi i dobrze ale trzeba zaplacic wiecej) w wygórowanych cenach. Wróżę upadek! W Castoramie/Obi/Leroy jednak jakosc produktow wydaje sie znacznie wyzsza a ceny podobne! Jaki Jula Club ;) buahah rodacy, kazdy program lojalnosciowy robi z was niewolnikow, idiotow. Kupuej sie tam gdzie tanio/blisko a nie jedzie do Juli bo ma sie jakas karte...
  • tymoth 2012-03-21 13:26:45
    Ciekawe że wpisy o identycznej treści autorów Jacek i gość pojawiają się wielu serwisach (CTR C CTR V). Ktoś ich zatrudnił by psuć opinię czy co?
  • łodzianin 2012-10-11 15:08:19
    Ludzie! JULA to chłam! Ten ich cały Meec rozwala się po pierwszym uzyciu. Przynajmniej mój nie dał rady, a wierciłem w drewnie. Reklamacji mają w ciul - sami zobaczcie, jakie kolejki po weekendzie. Ludzie zatrudnieni po kumotersku, niekompetencję czuć już od wejścia do sklepu. Zdecydowanie polecam Leroy i Castoramę.
  • bob budowniczy 2012-11-16 09:16:07
    do lodzianina- kupujesz Mecc nie oczekuj za duzo sam wybrales, w Jula sa takze bardziej profesjonalne narzedzia a wybor nalezy do klienta
  • Józek 2013-01-15 08:37:23
    Firma JULA to porażka! PRacują tam niekompetentni ludzie! Chciałem kupić wyrywak do chwastów, a Pani (jak się potem okazało kierowniczka) nie umiała wytłumaczyć jak się go obsługuje! Zawołała pracownicę, a ta kolejną! Porażka!!!!! Poza tym od progu wali chińską gumą. Nie polecam!
  • Ja 2013-01-15 08:39:21