• Master Management Group odnotowało 20-procentowy wzrost wartości sprzedaży w sklepach Galerii Różanej w Kutnie w porównaniu z 2019 rokiem.
  •  W Galerii przybyło również klientów, którzy częściej przyjeżdżają do popularnego centrum handlowego niż dwa lata temu.
  • Galeria Różana, wspólnie z sąsiadującymi formatami handlowymi, tworzy najchętniej odwiedzaną strefę zakupowo – rozrywkową w mieście i regionie.

 - To efekt intensywnej pracy nad uatrakcyjnieniem struktury najemców od czasu przejęcia centrum w 2017 roku. W tym czasie podpisaliśmy umowy najmu z nowymi partnerami biznesowymi na łączną powierzchnię ponad 6700 mkw., wprowadziliśmy atrakcyjne marki, a wielu dotychczasowych najemców zdecydowało się na zwiększenie powierzchni swoich sklepów – podsumowuje Anna Polak, Head of Leasing w MMG.

W sierpniu Galeria Różana zaprosiła klientów do pierwszego w mieście sklepu Half Price, który zajął blisko 1400 mkw. Wcześniej dotychczasowego operatora spożywczego zastąpiła Biedronka, największy i najpopularniejszy obecnie sklep tego formatu w Polsce. Do grona najemców dołączyło również Pepco, Vistula z ofertą mody męskiej czy salon biżuterii Yes.

 Porównując cztery miesiące tego roku, od maja do sierpnia  włącznie, do roku 2019, wzrost wartości sprzedaży w sklepach Galerii Różanej wyniósł aż 20 procent. Liczba odwiedzających wzrosła o 3 procent.

- To efekt wyjątkowej metamorfozy centrum w wielu obszarach i dowód na ustabilizowanie pozycji tej najpopularniejszej destynacji zakupowej w Kutnie po okresie lockdownów i obostrzeń spowodowanych pandemią. Większe zainteresowanie klientów zakupami w Galerii Różanej zawdzięczamy z pewnością konsekwentnej pracy nad pozyskaniem nowych, atrakcyjnych najemców i zwiększeniem powierzchni tych najpopularniejszych. Do tego poprawa komfortu przestrzeni zakupowych przyniosły ten wyśmienity efekt – wylicza Remigiusz Królikowski, Doradca Zarządu MMG. 

Aż o 1750 mkw. zwiększyły powierzchnię sprzedaży popularne marki, już wcześniej obecne w centrum, jak salon obuwia CCC, czy sklepy sportowe 4F, Martes Sport i 50 Style oraz salon Orange.

 - Silna i trwała tendencja wzrostowa wskaźnika konwersji pozwala popularnym markom na kreślenie jasnych planów rozwoju właśnie w Galerii Różanej. Nie bez znaczenia jest też obecność naszego centrum w najpopularniejszej strefie zakupowo – rozrywkowej w regionie, obok marketu budowlanego Leroy Merlin, aquaparku, restauracji Mc Donalds czy stacji paliw – mówi Arkadiusz Pawlak, Property Manager Galerii Różanej w MMG.

 Galeria Różana została oddana do użytku w 2014 roku jako odpowiedź na potrzeby mieszkańców miasta.  W 2019 roku obiekt zyskał nową lokalną nazwę, dzięki czemu galeria stała się częścią marki miasta: „Kutno – miasto róż”. Galerię Różaną tworzą dwa obiekty, łączące tradycyjne centrum handlowe z parkiem handlowym o łącznej powierzchni 16 100 m².

 

 

Atrakcyjne lokale w galeriach handlowych i centrach miast - zobacz oferty na PropertyStock.pl