• Na zakupionym w Olkuszu terenie powstanie miejsce do szybkich zakupów o powierzchni ok. 13 tys. mkw.
  • Teren pod inwestycję liczy ponad 3,7 ha i znajduje się przy zbiegu DK 94 i ul. Sławkowskiej.
  • To nie jedyna nowa inwestycja w połowie drogi ze Śląska do Krakowa.
  • To drugi park handlowy planowany w Olkuszu - firma RG Leasing uzyskała na rzecz Contigo Investments prawomocne pozwolenie na budowę kompleksu handlowego w Olkuszu przy skrzyżowaniu ul. Staromiejskiej i ulicy Wspólnej.

Obecnie trwają niezbędne uzgodnienia do rozpoczęcia budowy.

Gmina i miasto Olkusz to rejon, w którym zamieszkuje blisko 50 tys. osób, a jego potencjał handlowy nie został jeszcze w pełni wykorzystany. Naszym celem jest stworzenie obiektu z kompleksową ofertą handlową, którą stworzą sklepy znanych marek z różnych branż, pozwalające na zrobienie zakupów szybko i wygodnie. Wśród nich znajdzie się zarówno operator spożywczy, jak i dyskonty nieżywnościowe, sklepy z ofertą modową i punkty usługowe. Będzie to nowoczesny obiekt z wygodnym parkingiem, który stanie się główną destynacją zakupową dla mieszkańców nie tylko Olkusza, ale też całego regionu - mówi Wojciech Cieślak, prezes BOIG.

Niekwestionowaną zaletą obiektu będzie jego lokalizacja tuż przy centrum miasta, w pobliżu licznych osiedli mieszkaniowych i przy drodze krajowej 94, która stanowi alternatywę dla podróżujących między aglomeracją śląską a Krakowem i jego okolicami. Dzięki takiemu położeniu park handlowy znajdzie się w zasięgu blisko 120 tys. osób – mieszkańców miasta oraz całego powiatu olkuskiego.

Inwestycja powstaje w ramach współpracy z wiodącym izraelskim deweloperem i zarządcą nieruchomości handlowych.

Obecnie Grupa BiG realizuje i zarządza 139 projektami na całym świecie, w tym 56 centrami i galeriami handlowymi w Izraelu, Stanach Zjednoczonych, Serbii, Czarnogórze i Francji. Obiekt w Olkuszu będzie naszą kolejną inwestycją w Polsce – rynku, na którym właśnie rozpoczynamy naszą ekspansję. Bardzo wysoko oceniamy potencjał tej lokalizacji i liczymy, że wspólne przedsięwzięcie z firmą BOIG stanie się atrakcyjną, pożądaną przestrzenią dla przedstawicieli sieci handlowych i przyniesie wiele korzyści okolicznym mieszkańcom – mówi Eran Levy, CEO BiG w Polsce.

Za komercjalizację i realizację obiektu odpowiada grupa BOIG. Obiekt handlowy ma być gotowy w 2025 roku.

Drugi nowy park handlowy w Olkuszu

W pobliżu miejsca przyszłego parku handlowego, na działce przy skrzyżowaniu ulicy Staromiejskiej i ulicy Wspólnej w Olkuszu, ma też powstać kompleks handlowy o powierzchni ponad 11 tys. mkw.  Otwarcie kompleksu przewidywane jest na drugą połowę 2023 roku. Inwestorem jest spółka PKB Inwest Budowa Ostwald.M.P. Za komercjalizację odpowiada również spółka BOIG.

 

 

Atrakcyjne lokale w galeriach handlowych i centrach miast - zobacz oferty na PropertyStock.pl