Spółka OTCF, do której należy 4F, inwestuje w Gemini Park - w galerii zadebiutował mający 250 mkw. sklep marki Outhorn. W ofercie ubrania oraz akcesoria dla kobiet i mężczyzn łączące modę casualową ze sportem. To pierwszy sklep firmowy brandu na Podbeskidziu. 

Pierwszy lokal w regionie uruchomiła także rozwijająca się w Polsce sieć PITBULL West Coast. Sklep jest propozycją dla osób ceniących sobie miejski styl życia i aktywność fizyczną. W asortymencie ubrania i dodatki dla kobiet oraz mężczyzn. Nowy najemca zajął lokal o powierzchni 70 mkw.

Ze swoją marką na Podbeskidzie wkroczyła też sieć Maxi Zoo. Na powierzchni 245 mkw. stworzono sklep dla zwierząt, w którym można znaleźć m.in. karmy, akcesoria oraz środki higieny i pielęgnacji. Swoją ofertę Maxi Zoo kieruje zarówno do właścicieli psów, kotów, jak również mniejszych zwierząt: gadów, płazów, ptaków i ryb akwariowych.

Gemini Park Bielsko-Biała ma nowy sklep Outhorn. Fot. mat. pras.
Gemini Park Bielsko-Biała ma nowy sklep Outhorn. Fot. mat. pras.

Ofertę niedawno zasiliła także popularna marka segmentu EDLP (everyday-low-prices) - TEDi, która w galerii ulokowała sklep mający 900 mkw. W ofercie można znaleźć sprzęt gospodarstwa domowego codziennego użytku, w tym m.in. artykuły do majsterkowania, DIY, papiernicze, dodatki i dekoracje do domu czy artykuły dla zwierząt.

Za nami bardzo intensywny leasingowo okres, który przyniósł nie tylko nowe otwarcia, ale przede wszystkim liczne lokalne debiuty. Aż 4 z 5 nowych najemców dotąd nie miało swoich sklepów na Podbeskidziu. Również nowy Sinsay, który przeszedł spektakularną metamorfozę, pod wieloma względami jest unikalny – to m.in. jeden z największych sklepów sieci w woj. śląskim – mówi Joanna Zemczak, Head of Lease w Gemini Holding.

– Dzięki ostatnim otwarciom mieszkańcy regionu zyskują dostęp nie tylko do szerszej i atrakcyjniejszej oferty handlowej, zwłaszcza segmentu fashion, ale także mają możliwość zrobienia jeszcze bardziej kompleksowych i komplementarnych zakupów pod jednym dachem. Ostatnia seria otwarć jest, póki co, największą w tym roku i obejmuje łącznie ponad 3 tys. mkw. – dodaje.

Inicjatywy poszerzają funkcje Gemini Park

Ale w Gemini Park przybywa nie tylko sklepów. W centrum otwarto także „Science Point. Minicentrum Nauki”. To przestrzeń łącząca wiedzę z zabawą, która powstała w ścisłej współpracy z Akademią Techniczno-Humanistyczną w Bielsku-Białej, a także dzięki pozyskanej przez uczelnię dotacji z Ministerstwa Edukacji i Nauki. Niezwykłe miejsce na mapie Gemini Park ma 150 mkw.

– Stworzona w Gemini Park przestrzeń jest pod wieloma względami unikalna i pionierska, co więcej to jedyne tego typu miejsce na mapie woj. śląskiego. Dzięki „Science Point” dzieci i nie tylko mogą poznać skomplikowane zagadnienia naukowe, tu podane formie eduzabawy. Co więcej, odwiedzający Minicentrum mogą brać także udział w prelekcjach, wykładach, warsztatach i doświadczeniach, czy organizowanych tu co wtorek wykładach dla seniorów – Marcin Ochmański, dyrektor ds. marketingu i PR Gemini Park Bielsko-Biała. 

Nowości w Gemini Park Bielsko-Biała. Fot. mat. pras.
Nowości w Gemini Park Bielsko-Biała. Fot. mat. pras.

Ważną inicjatywą, w którą włączył się Gemini Park, jest nowo otwarty punkt pobrań „Profilaktyka 40+”, stworzony we współpracy z InterHealth Canada i Szpitalem Żywiec. Za jego pośrednictwem można skorzystać z bezpłatnych badań diagnostycznych przysługujących osobom po 40 r.ż. – To dla nas ważna, po-pandemiczna inicjatywa, poprzez którą chcemy namówić mieszkańców regionu do skorzystania z bezpłatnych badań, a tym samym skontrolowania swojego stanu zdrowia – mówi.

Jak podkreśla Marcin Ochmański, otwarcia nie związane z leasingiem mają jeszcze jedną ważną rolę. – Dzięki „Science Point”, punktowi pobrań, a niedawno także działającemu u nas punktowi informacyjnemu „Solidarni z Ukrainą” poszerzamy funkcje naszej galerii, ale także role społeczne, jakie ona spełnia w lokalnej społeczności. Jesteśmy miejscem, w którym nie tylko można zrobić zakupy, ale także zdobywać wiedzę bawiąc się, zadbać o zdrowie, a w przypadku punktu dla Ukraińców, pomóc ludziom w potrzebie – mówi.

Atrakcyjne lokale w galeriach handlowych i centrach miast - zobacz oferty na PropertyStock.pl