• Dzięki ponownemu wykorzystaniu, recyklingowi i odzyskiwaniu energii Neinver osiągnął średni wskaźnik odzyskiwania odpadów na poziomie 81 proc. w 2022 r.
  • Firma przewiduje wzrost do 90 proc. w kolejnych latach.
  • Średni wskaźnik dla obiektów Neinver w Polsce wyniósł 86 proc.
  • Outlety Factory Annopol i Factory Ursus w Warszawie podobnie jak Factory Poznań osiągnęły ponad 98-proc. wskaźnik odzyskiwania odpadów.

Wyniki te są świadectwem sukcesu strategii środowiskowej Neinver, która jest realizowana od ponad dekady, a od 2022 roku została rozszerzona o politykę Zero Waste.

Polityka Zero Waste w obiektach została ukierunkowana na minimalizację produkcji odpadów, doskonalenie metod segregacji oraz zagwarantowanie prawidłowego przetwarzania odpadów przez akredytowane firmy, co pozwala unikać składowania ponad 5600 ton odpadów (ponad 8 z każdych 10 ton wytwarzanych w centrach).

Odzyskiwanie odpadów i recykling to jedno z największych wyzwań środowiskowych, przed którymi stoi obecnie nasz sektor - mówi Alberto Vilches, Sustainability Manager w Neinver.

Po rygorystycznym procesie audytu i weryfikacji TÜV Rheinland potwierdził, że NEINVER posiada mechanizmy zarządzania odpadami, maksymalizuje zapobieganie powstawaniu odpadów i ich odzyskiwanie, wdrażając inicjatywy na rzecz zmniejszenia ilości odpadów trafiających na składowiska we wszystkich swoich centrach.

Certyfikat Zero Waste jest uzupełnieniem innych akredytacji środowiskowych i energetycznych firmy: certyfikatów ISO 14001, ISO 50001 i BREEAM i celu firmy, jakim jest dekarbonizacja, dostosowanie się do zagrożeń związanych z transformacją i fizycznymi zagrożeniami klimatycznymi, zwiększenie efektywności energetycznej i zapewnienie najwyższych standardów zarządzania środowiskowego, a także realizacja Celów Zrównoważonego Rozwoju (SDGs).

Atrakcyjne lokale w galeriach handlowych i centrach miast - zobacz oferty na PropertyStock.pl