PARTNERZY PORTALU

Przed nami drugi dzień EEC Online

Przed nami drugi dzień EEC Online
Rusza drugi dzień Europejskiego Kongresu Gospodarczego w internecie.
  • Autor: wnp.pl
  • Dodano: 19 maj 2020 08:38

Rusza drugi dzień Europejskiego Kongresu Gospodarczego w internecie. Program na dziś obejmuje 6 sesji zawierających debaty online, rozmowy na żywo i wypowiedzi ekspertów.

Drugi dzień EEC Online zaczniemy od wspólnej sesji dla Europejskiego Kongresu Gospodarczego i European Tech & Start-up Days pod nazwą „Start-upy, inwestorzy, rynek”. W pierwszej części debaty paneliści będą się zastanawiać nad kondycją polskich start-upów, wpływem ograniczeń i reguł czasu pandemii na szanse rozwojowe młodych firm, czy też zmianach się w finansowaniu start-upów. Wśród naszych panelistów znajdą Rafał Grudzień, dyrektor zarządzający ProperGate, Adam Hańderek, założyciel Handerek Technologies oraz Bartłomiej Majchrzak, członek zarządu LawBiz Technology

W ramach tej samej sesji wątek poświęcony inwestowaniu na rynku start-upów i zmianom, jakie mogą w tej dziedzinie zostać spowodowane przez epidemię i wywołany przez nią kryzys poruszą m.in. Tomasz Misiak, przedsiębiorca i inwestor, prezes Mizyak Investment Fund Ltd oraz Łukasz Otta, Digital Transformation Director w Siemens Polska.

Atrakcyjne lokale w galeriach handlowych i centrach miast - zobacz oferty na PropertyStock.pl

Kolejna debaty będzie poświęcona cyfrowej rewolucji, która dokonała się w ciągu miesiąca na skutek zamknięcia sklepów i galerii handlowych. Jaki wpływ na rynek, ale także na handel tradycyjny czy łańcuchy dostaw będzie miał handel w Internecie? Na te tematy podczas sesji „E-commerce” będą rozmawiać m.in. Tomasz Blicharski, wiceprezes zarządu ds. finansowych i rozwoju Żabka Polska, Jacek Kujawa, wiceprezes zarządu LPP, Grzegorz Wachowicz, dyrektor ds. handlu i marketingu RTV EURO AGD oraz Damian Zapłata, członek zarządu Allegro.

Uczestnicy sesji „Samorządy – codzienność i inwestycje” będą się zastanawiać nad wpływem epidemii na działalność i zadania samorządów oraz na ich dochody budżetowe. Przez pryzmat finansowania spojrzą na inwestycje samorządów, politykę społeczną i podział zadań między państwo a samorządy.

W dyskusji wezmą udział m.in. Artur Popko, wiceprezes Budimeksu, Wojciech Trojanowski, członek zarządu Strabagu, a także Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego, Kazimierz Karolczak, przewodniczący zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii oraz Marcin Krupa, prezydent Katowic.

W kolejnej sesji przyjrzymy się branżom odpornym na kryzys, które w czasie kryzysu odniosły sukces, np. dzięki wykorzystaniu internetu lub takim, które po kryzysie szybko się odbudują. Jakie znaczenie dla gospodarki i rynku pracy mają branże odporne na kryzys? Na te tematy będą rozmawiać m.in. Bartosz Majewski, współzałożyciel Software Development Association Poland, Aleksander Szlachetko, dyrektor zarządzający ESL Gaming Polska oraz Tomasz Żuchowski, p.o. Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.

Skoro opowiemy o branżach odpornych to warto również sprawdzić kondycję branż wrażliwych, takich jak turystyka, lotnictwo i przemysł spotkań. Podczas poświęconej im sesji pokażemy nie tylko skala załamania tych branż, ich potrzeby i szanse na przetrwanie. Porozmawiamy także o nowych alternatywnych formach aktywności. W sesji „Branże wrażliwe” wezmą udział m.in. Ireneusz Węgłowski, prezes Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego, Andrzej Kobielski, dyrektor handlowy Enter Air, Artur Tomasik, prezes zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego, Marcin Herra, prezes zarządu Areny Gliwice i Marcin Stolarz, prezes zarządu, PTWP Event Center.

Drugi dzień EEC Online zakończy debata „Sektor spożywczy – branża strategiczna”. Porozmawiamy na temat bezpieczeństwa żywności, co w dobie epidemii ma szczególne znaczenie. Zajmiemy się także eksportem żywności w warunkach obostrzeń i zamkniętych granic. Paneliści rozważą także wpływ epidemii, a także grożącej nam suszy na ceny żywności i kondycję firm. Wśród dyskutantów będą: Krzysztof Pawiński, prezes zarządu Grupy Maspex, Michał Czerwiński, prezes zarządu Purella Superfoods, Piotr Grauer, dyrektor w zespole fuzji i przejęć w grupie Deal Advisory KPMG w Polsce, Bartosz Urbaniak, szef Bankowości Agro BNP Paribas na Europę Środkowo – Wschodnią i Afrykę oraz Arkadiusz Krupicz, współzałożyciel i dyrektor zarządzający Pyszne.pl.

EEC Online to internetowa odpowiedź organizatora Europejskiego Kongresu Gospodarczego, największego wydarzenia gospodarczego Europy Centralnej na sytuację, w jakiej cała gospodarka o przemysł spotkań wraz z nim, znalazła się wskutek epidemii koronawirusa. Dwunasta edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego (EEC) odbędzie się 2-4 września. Do tego czasu będziemy się spotykać w internecie.

Obecna, trzydniowa edycja EEC Online to blisko 20 sesji tematycznych obejmujących swym zakresem obszary o kluczowym obecnie znaczeniu dla perspektyw rozwoju gospodarczego, przedsiębiorczości, rynku, wymiany handlowej, relacji państwo-biznes. Mowa będzie o europejskiej i krajowej polityce gospodarczej na czas trwającego kryzysu i spodziewanej recesji, a także o m.in.: o rosnącej roli technologii cyfrowych, przyszłości sektora energii i rynku pracy, znaczeniu inwestycji, o problemach branży budowlanej i spożywczej, samorządów, eksporterów i walczących o płynność firm. Nie zabraknie także debat wspólnych z European Tech and Start-up Days poświęconych rynkowi start-upów, cyfryzacji oraz e-commerce.

Wśród ponad 120 panelistów znalazły się znane postacie gospodarki i polityki – m.‌in. wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej, mocna reprezentacja polskiego rządu, ekonomiści i eksperci, a przede wszystkim przedsiębiorcy.

Więcej szczegółów na stronie EEC Online.


WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)


Nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.239.4.127
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!