PARTNERZY PORTALU

Rafał Sonik o bezpieczeństwie w galeriach: Zamiast kamer termowizyjnych, termometry i bramki dezynfekcyjne

Rafał Sonik o bezpieczeństwie w galeriach: Zamiast kamer termowizyjnych, termometry i bramki dezynfekcyjne
Rafał Sonik, właściciel Gemini Holding
  • Autor: wp.pl
  • Dodano: 30 kwi 2020 13:18

Zamiast kamer termowizyjnych, w centrach handlowych mogą powstać śluzy lub bramki dezynfekcyjne. O szczegółach dyskusji dotyczących bezpieczeństwa w centrach handlowych mówi w rozmowie z wp.pl Rafał Sonik, właściciel Gemini Holding.

Rafał Sonik w wywiadzie z wp.pl przyznaje, że od wielu tygodni przedstawiciele centrów handlowych przygotowywali się w różnych grupach roboczych do restartu. - Od kilku dni są już znane założenia, wiemy, że musimy dbać o bezpieczeństwo klientów i tysięcy pracowników, ale dyskusja na temat kamer termowizyjnych nadal się toczy - mówi Rafał Sonik i tłumaczy, że kamer, które mogłyby mierzyć temperaturę ciała mogłoby więc zabraknąć, by wyposażyć wszystkie centra handlowe. Ponadto, kamery są drogie, a ich stosowania wymaga odpowiedniego przeszkolenia. - Jeden z ekspertów, z którym ostatnio rozmawiałem zaleca, by używać termometrów - mówi Rafał Sonik. Zapowiedział również, że w galeriach mogą pojawić się za to bramki podobne do tych, jakie znamy z lotnisk. - One jednak nie będą mierzyć temperatury, tylko będą służyć nieinwazyjnej dezynfekcji klientów, by wirusa nie przenosili - stwierdził Rafał Sonik.

Atrakcyjne lokale w galeriach handlowych i centrach miast - zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jak podkreśla, według nowych wymogów, nie będzie można grupować się, np. w częściach wspólnych, czy przemieszczać się po galeriach w grupach - dotyczyć to będzie przede wszystkim młodych ludzi. Przedstawiciele centrów handlowych rozważają również postawienie przy obiektach przenośnych stacji testowych.


WSZYSTKIE KOMENTARZE (1)

  • Ryszard 2020-08-16 16:35:14
    Fundacja SeniorPlus funkcjonując w dobie wirusa COVID –19 w partnerstwie z firmą Olleclean chciałaby zaprezentować skuteczne rozwiązanie m.in. dla: • jednostek i instytucje administracji państwowej, deweloperów, • placówek oświatowych, • ośrodków medycznych, • biur i urzędów, • hoteli, • placówek użyteczności publicznej, • domów Seniora i klubów Seniora w celu zwiększenia bezpieczeństwa i higieny w przestrzeni publicznej, m.in. poprzez wzbogacenie infrastruktury umożliwiającej skuteczną dezynfekcję w wymiarze środowiskowym jak również próbę identyfikacji osób z oznakami niebezpiecznego dla życia i zdrowia wirusa dzięki urządzeniu dezynfekcyjnemu z kamerą termowizyjną pozwalającą zdiagnozować temperaturę ciała, ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa nie narażając się na ewentualne zamknięcie obiektu w przypadku stwierdzenia wirusa. Fundacja dostrzega zagrożenia związane z epidemią COVID –19 przede wszystkim wśród osób starszych w wieku senioralnym. Analiza przeprowadzona przez naszą radę naukową Fundacji wskazuje, że istotne jest szybkie podjęcie działań zmierzających do zminimalizowania negatywnych skutków zagrożeń jakie towarzyszą rozprzestrzenianiu się wirusa COVID –19. Fundacja SeniorPlus w tym obszarze współpracuje m.in. z prof. dr hab. n. med. Wojciechem Piekoszewskim jednym z najwybitniejszych dydaktyków i naukowców w zakresie toksykologii oraz analityki toksykologicznej i farmaceutycznej w Polsce jak również z Międzynarodowym Instytutem Fizjoterapii i Zdrowia, którego reprezentuje prof. nadz. dr. hab. Dariusz Mucha. Zwracamy zainteresowanych tematem do kontaktu tel. 511 16 17 85

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.238.252.196
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!