PARTNERZY PORTALU

Redan bliski uzgodnienia warunków spłaty zadłużenia

  • Autor: PAP
  • Dodano: 28 mar 2013 09:18

Zarząd Redan S.A. informuje, iż w dniu 27 marca 2013 r. został podpisany aneks zmieniający umowę dotyczącą procesu uzgodnień zasad spłat zadłużenia finansowego zawartą w dniu 21 grudnia 2012 r. O zawarciu tej umowy Spółka informowała w raporcie bieżącym nr 49/2012.

- Obligatariusze, którzy są stroną umowy, podobnie jak inne instytucje finansowe, zobowiązali się do nie zażądania przedterminowej spłaty zobowiązań Grupy. A na wypłatę 400 tys. zł w czerwcu jesteśmy przygotowani - komentuje Bogusz Kruszyński, wiceprezes zarządu Redan SA. - Jesteśmy już bardzo blisko uzgodnienia warunków spłaty zadłużenia, które zgodnie z wstępnymi ustaleniami zostanie rozłożone do 2018 r. Zapewni nam to możliwość stabilnego rozwoju biznesu, a instytucjom finansowym pewność zwrotu środków - stwierdza Bogusz Kruszyński.

Zmiana umowy polega na wydłużeniu okresu jej obowiązywania do dnia 31 maja 2013 r. Ten okres jest niezbędny w celu sformułowania treści umowy regulującej zasady spłaty zadłużenia finansowego Grupy Redan oraz wprowadzenie do statutu Spółki kapitału warunkowego, co jest elementem koniecznym dla przeprowadzenia emisji obligacji zamiennych na akcje. Wstępnie uzgodnione warunki spłaty zadłużenia finansowego Grupy Redan przewidują wydanie dotychczasowym obligatariuszom w miejsce dotychczasowych obligacji zwykłych, obligacji zamiennych na akcje Redan. Zarząd zaproponował treść odpowiednich uchwał na walne zgromadzenie akcjonariuszy, które jest zwołane na 15 kwietnia 2013 r. Projekty te są zawarte w raporcie bieżącym nr 11/2013 z dnia 21 marca 2013 r.

W konsekwencji zmiany powyższej umowy Redan zawarł w dniu 27 marca 2013 r. ze wszystkimi obligatariuszami posiadającymi obligacje serii D umowę w sprawie zmiany warunków emisji tych obligacji. Zmiana warunków polega na przesunięciu terminu wykupu na 31 maja 2013 r. oraz wprowadzeniu drugiego okresu odsetkowego od 2 kwietnia do 31 maja 2013 r. O emisji obligacji serii D Redan informował w raporcie bieżącym nr 1/2013 z dnia 4 stycznia 2013 r.

Atrakcyjne lokale w galeriach handlowych i centrach miast - zobacz oferty na PropertyStock.pl

Ponadto w dniu 27 marca 2013 r. do powyższej umowy dotyczącej procesu uzgodnień zasad spłat zadłużenia finansowego przystąpił obligatariusz, który posiada 7500 obligacji serii C Redan o łącznej wartości nominalnej 7,5 mln zł. Stronami powyższej umowy są zatem obligatariusze posiadający 8,1 mln zł obligacji serii C z 8,5 mln zł łącznej wartości całej emisji. Zgodnie z zapisami powyższej umowy, w okresie jej obowiązywania, obligatariusze - podobnie jak inne instytucje finansowe - zobowiązali się, że nie zażądają przedterminowej spłaty zobowiązań wobec nich. To oznacza w szczególności, że obligatariusze ci nie wykonają prawa do żądania przedterminowego wykupu obligacji serii C. O powstaniu prawa do żądania przedterminowego wykupu obligacji serii C jest mowa w raporcie bieżącym nr 9/2013 z dnia 21 marca 2013 r.


WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)


Nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.200.40.195
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!