Jak informuje portal wirtualnemedia.pl, rosyjska organizacja Public Consumer Initiative złożyła pozew przeciwko grupie firm IKEA. Pozew złożono w związku z naruszeniem praw nieograniczonej liczby konsumentów.

Jak podaje serwis Sostav, działacze społeczni domagają się częściowego wznowienia przez firmę importu i produkcji.

IKEA ogłosiła wycofanie się z rynku rosyjskiego i skróciła okres gwarancji na wcześniej zakupione towary. Online stara się  wyprzedać pozostałą części towarów.

Portal zwraca uwagę,  że organizacja PCI zwróciła się się do sądu o uznanie działań firmy za nielegalne i zmuszenie szwedzkiej sieci do częściowego wznowienia importu i produkcji, aby ludzie mogli wymienić zakupione przedmioty w przypadku usterki lub w razie konieczności ich naprawienia.

Zdaniem organizacji, postępowanie szwedzkiej marki narusza interesy setek tysięcy obywateli Federacji Rosyjskiej i pogarsza ich sytuację majątkową w trudnych warunkach ekonomicznych – wynika z pozwu.

Zdaniem portalu wirtualnemedia.pl, prezes PCI Oleg Pawłow wyjaśnił, że pozew ma na celu ukrócenie tej nieuczciwej praktyki. Według niego szwedzka firma ma wszelkie warunki do wypełnienia swoich zobowiązań, ale celowo tego unika. IKEA z kolei nie widzi w swoich działaniach żadnych wykroczeń.

 - Detalista zapewni spełnienie wszystkich wymogów przewidzianych prawem, w tym obsługę gwarancyjną i posprzedażową, wymianę i zwrot towaru – zapewniła firma, informuje portal wirtulanemedia.pl.

 

Atrakcyjne lokale w galeriach handlowych i centrach miast - zobacz oferty na PropertyStock.pl