• Rossmann to niemiecka sieć supermarketów perfumeryjno-drogeryjnych. Pierwszy sklep sieci w Polsce otwarto w 1993 roku w Łodzi.  
  • Rossmann aktywnie włącza się w pomoc dotkniętym wojną Ukraińcom. W ubiegłym tygodniu sieć czasowo obniżyła ceny produktów pierwszej potrzeby w swoich marketach o 40 procent.
  • Teraz sieć wspólnie z PCK przygotowała dom w Polsce dla kilkudziesięciu uchodźców z Ukrainy.

- Naszym gościom z Ukrainy zapewnimy możliwie jak najbardziej komfortowe warunki, aby czuli się w Łodzi jak najlepiej. Głównie będą to mamy z dziećmi, które planują pozostać w Polsce. Pierwsze mieszkanki z dziećmi będziemy przyjmować już w najbliższy weekend - informuje firma Rossmann.

Uchodźcy otrzymają zakwaterowanie, wyżywienie i rozpoczną naukę polskiego

Rossmann od początku wszystkim osobom zapewni zakwaterowanie i wyżywienie, a także opiekę medyczną. Otrzymają również wsparcie psychologów oraz rozpoczną naukę języka polskiego – tak, aby adaptacja w nowym kraju przebiegła jak najłatwiej. Dorosłe osoby będą miały organizowane spotkania z doradcami zawodowymi, którzy pomogą w znalezieniu pracy.

Ukraińcy otrzymają niezbędne wsparcie 

Wolontariusze Polskiego Czerwonego Krzyża i firmy Rossmann będą wspierać gości każdego dnia. Zapewnimy wsparcie językowe, adaptacyjne i organizacyjne w naszym mieście. Przygotujemy również opiekę dzieciom i młodzieży, tak aby w tym czasie osoby dorosłe mogły załatwić sprawy formalne i otrzymać w urzędach niezbędne dokumenty. W hotelu mieszkańcy będą mieli stały dostęp do internetu i komputera z możliwością wydrukowania niezbędnych dokumentów.

- Naszym celem jest pomoc w systematycznym odzyskiwaniu poczucia bezpieczeństwa oraz przygotowanie do samodzielnego życia w Polsce - wskazują przedstawiciele sieci Rossmann.

Atrakcyjne lokale w galeriach handlowych i centrach miast - zobacz oferty na PropertyStock.pl