"Sfinks Polska, właściciel marek gastronomicznych Sphinx, WOOK i Chłopskie Jadło, w miniony weekend otworzył dwie restauracje. Od piątku w Tarnowie działa już trzeci w portfolio spółki Sphinx Express. Natomiast w Poznaniu w sobotę ruszyła największa w Polsce restauracja sieci WOOK. Nowe otwarcia stanowią kolejne z zapowiadanych na ten rok uruchomień lokali gastronomicznych, które pozwolą Sfinksowi na zwiększenie potencjału sieci" - czytamy w komunikacie.

Konsekwentny rozwój sieci Sfinksa jest jednym z podstawowych celów, na które spółka będzie pozyskiwać środki w ofercie publicznej, podano także.
"Na inwestycje w nowe pełnowymiarowe restauracje Sphinx i WOOK oraz lokale typu express spółka planuje przeznaczyć 41,4 mln zł pozyskane w ramach emisji. Oferta jest również związana z zakończeniem realizacji procesu restrukturyzacji spółki" - czytamy dalej.

Sfinks Polska zarządza obecnie 110 restauracjami, w tym siecią 93 restauracji Sphinx zlokalizowanych w całej Polsce i za granicą, 9 restauracjami Chłopskie Jadło i 8 restauracjami WOOK. Sfinks jest trzecią co do wielkości pod względem przychodów firmą gastronomiczną w Polsce.

Spółka miała 3,74 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2011 roku wobec 9,92 mln zł straty rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 41,02 mln zł wobec 38,03 mln zł rok wcześniej.

Atrakcyjne lokale w galeriach handlowych i centrach miast - zobacz oferty na PropertyStock.pl