W pierwszym kwartale roku rozliczeniowego 2021/2022, trwającym od października do grudnia 2021, europejska grupa kosmetyczna Douglas zwiększyła sprzedaż like for like o 16,8 procent rdr, do 1,3 miliarda euro. To o 10,9 procent więcej niż przed pandemią Covid-19 (w I kwartale 2019/2020) - podała firma w komunikacie. Grupa Douglas, reagując na nowe trendy, przejęła też markę internetowych aptek, którą chce rozwijać na głównych europejskich rynkach.
- Firma Douglas przejęła holenderską markę aptek internetowych Disapo z siedzibą w Heerlen.
- Jak podaje Douglas, apteka internetowa zostanie połączona z platformą Douglas.
- Firma planuje stopniową ekspansję produktów aptecznych bez recepty na głównych europejskich rynkach.
- Wielkość sprzedaży niemieckiego rynku aptecznego w 2020 roku szacowana jest na około 60 miliardów euro; w głównych krajach działalności Douglas, takich jak Francja, Włochy, Hiszpania, Polska, Austria i Holandia, wartość ta została ostatnio oszacowana na ponad 100 miliardów euro.
- Koncept apteczny z perfumerią łączy już z sukcesem sieć Super-Pharm, rozwijająca swoje punkty m.in. w centrach handlowych w całej Polsce.
Atrakcyjne lokale w galeriach handlowych i centrach miast - zobacz oferty na PropertyStock.pl
DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU (71%) JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU PROPERTYNEWS.PL
Nie przegap najważniejszych wiadomości
©
Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
Komentarze