Marka Fraas jest w zasadzie nierozpoznawalna na polskim rynku. Jest bardzo młoda, bo powstała tak naprawdę w 2005 roku, choć firma działa od 140 lat.

- Zajmuje się głównie produkcją typu contract design, czyli przygotowywaniem unikatowych kolekcji dla różnych innych renomowanych marek, takich jak m.in.: Christian Dior, Hugo Boss, Tommy Hilfiger, Paul Smith, Desigual czy Esprit. Drugim kanałem działalności jest private label, czyli przygotowanie własnej kolekcji złożonej z około tysiąca modelo-kolorów na rok, z której  różne marki mogą wybierać kolekcje dla siebie i sprzedawać pod własną metką. W sumie 30 proc. światowej produkcji dzianych szalików i apaszek pochodzi od V.Fraas – tłumaczy Andrzej Czyż, General Manager sieci Fraas.

Dalej w artykule:

• Sklepy Fraas znajdują się m.in. w Niemczech, w Johannesburgu, w Chinach, w Zatoce Perskiej, ale do niedawna nie było ani jednego w Europie Środkowo-Wschodniej. Dlaczego Polska jest pierwsza?

• W Polsce do tej pory marka Fraas była znana tylko dzięki niewielkim stoiskom w salonach sieci takich, jak np. Peek & Cloppenburg czy Van Graaf. Jak forma zamierza wzmocnić swoją obecność w tych miejscach?

Atrakcyjne lokale w galeriach handlowych i centrach miast - zobacz oferty na PropertyStock.pl

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU PROPERTYNEWS.PL