• Sklep Zara w Westfield Mokotów w Warszawie już otwarty. Salon ruszył 11 maja.
  • Wśród nowości jest zamawianie ubrań online z odbiorem w sklepie w ciągu dwóch godzin.
  • Zara jest częścią Grupy Inditex, do której należą też marki: Pull&Bear, Massimo Dutti, Bershka, Stradivarius, Oysho i Zara Home.
  • Zara ma w Polsce 41 sklepów.
  • Co nowego w sklepie Zara w Westfield Mokotów?

Salon może pochwalić się innowacyjnymi elementami, zaprojektowanymi w celu udoskonalenia doświadczenia klienta i zintegrowania zakupów stacjonarnych i online.

Na ponad 2,8 tys. mkw. powierzchni handlowej utrzymanej w koncepcji architektonicznej stworzonej w całości przez studio Zara Architecture, zaprezentowane zostały kolekcje damska, męska i dziecięca.

Wnętrze zostało zaprojektowane jako duża, jasna i neutralna przestrzeń, stawiająca, modę w centrum uwagi.

Nowa Zara w Westfield Mokotów, mat.pras.
Nowa Zara w Westfield Mokotów, mat.pras.

Ten odnowiony i powiększony sklep posiada specjalne strefy obuwia i bielizny. Butikowe przestrzenie wyróżniają się wyjątkowym wystrojem.

Innowacje w salonie Zara - zamówione ubrania do odbioru w ciągu 2 godzin

Dzięki nowej koncepcji sklepu w Westfield Mokotów Zara stara się zaoferować klientom wyjątkowe doświadczenie modowe zintegrowane z platformą internetową, tak aby mogli oni wchodzić w interakcję z marką w dowolnym czasie i na dowolnym urządzeniu.

Jest to możliwe dzięki funkcjom, dostępnym dla klientów w aplikacji Zara. Pozwalają klientom na przeglądanie artykułów w sklepie poprzez aplikację i zamawianie ich online z odbiorem w sklepie w ciągu dwóch godzin. Mogą oni również korzystać z opcji rezerwowania przymierzalni i lokalizowania artykułów w sklepie.

Zautomatyzowany punkt odbioru zamówień online w Zarze, mat.pras.
Zautomatyzowany punkt odbioru zamówień online w Zarze, mat.pras.

W salonie znajduje się również zautomatyzowany punkt odbioru zamówień online. Nowością w sklepie w Westfield Mokotów są kasy samoobsługowe.

Te nowe funkcje stanowią kolejny krok naprzód w strategii integracji online i sklepów stacjonarnych Grupy Inditex, wzmocnionej przez rozwój własnego, wyjątkowego ekosystemu technologicznego: Inditex Open Platform.

Ta autorska, otwarta i modułowa architektura cyfrowa oznacza, że możemy rozwijać się w dostosowywaniu do potrzeb klienta w czasie rzeczywistym, oferując klientom nowe doświadczenia.

Nowością w sklepie Zara w Westfield Mokotów są kasy samoobsługowe. mat.pras.
Nowością w sklepie Zara w Westfield Mokotów są kasy samoobsługowe. mat.pras.

Zara ekologicznie

W ramach zobowiązania Zary do efektywnego projektowania, budowy i zarządzania sklepami, Zara Westfield Mokotów posiada jedne z najbardziej zaawansowanych systemów ekoefektywności dostępnych na rynku.

Środki podjęte w celu zmniejszenia wpływu na środowisko obejmują wydajne systemy ogrzewania i chłodzenia, energooszczędne oświetlenie LED oraz zastosowanie bardziej przyjaznych dla środowiska materiałów. Sklep jest podłączony do wewnętrznej platformy Inergy, która monitoruje efektywne zużycie instalacji klimatyzacyjnych i elektrycznych sklepu w celu optymalizacji zarządzania, identyfikacji najbardziej wydajnych systemów, poprawy konserwacji i pomocy w określeniu strategii zmniejszania zapotrzebowania na energię.

Nowa Zara, fot. mat. pras.
Nowa Zara, fot. mat. pras.

Zara nieustannie pracuje nad zmniejszeniem wpływu na środowisko codziennych decyzji swoich zespołów, wykorzystując holistyczną mapę drogową wizji z celami dla każdego etapu łańcucha wartości. Rozwija również programy ponownego wykorzystania i recyklingu w celu promowania gospodarki cyrkularnej i zmniejszenia ilości odpadów oraz pierwotnego zużycia surowców.

Celem Inditexu jest, aby do końca 2023 roku korzystać wyłącznie z bardziej zrównoważonych bawełny i włókien celulozowych. Zobowiązaniem marki  jest osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2040 roku.

Atrakcyjne lokale w galeriach handlowych i centrach miast - zobacz oferty na PropertyStock.pl